Доступність посилання

logo-print
24 Лютий 2017, Київ 12:51

Про Януковича, його нелегітимність та заяви Юлії Тимошенко.


Тетяна Ярмощук Київ, 4 вересня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – У переддень відкриття сесії Верховної Ради Юлія Тимошенко оголошує про нелигітимність уряду Віктора Януковича. При цьому лідерка БЮТу посилається на закон “Про особливості звільнення з посад осіб, які суміщають депутатський мандат з іншими видами діяльності”. Партія регіонів, природно, вважає уряд цілком легітимним.

Брифінг Юлії Тимошенко. 4 вересня 2006 р.
Віктор Янукович ще й до сьогодні не склав повноважень, він суміщає посади і в законодавчій і у виконавчій владі. Це констатувала сьогодні на брифінгу лідерка БЮТу Юлія Тимошенко:

“Був ухвалений закон 2783-4 “Про особливості звільнення з посад осіб, які суміщають депутатський мандат з іншими видами діяльності”. Відповідно до ст.5 цього закону, акт про призначення особи, яка є народним депутатом на посаду, що є несумісною з депутатським мандатом втрачає чинність без будь-яких додаткових рішень через 20 календарних днів від дня його видання, якщо повноваження народного депутата не припинені в установленому порядку законі”.

Пані Тимошенко наголошує, якщо прем’єр нелегітимний, то й незаконною є діяльність усього уряду та документів, ним підписаних. Кабінет Міністрів Віктора Януковича втратив легітимність 25 серпня.

То тепер, переконана Юлія Тимошенко, Верховна Рада має внести кандидатуру нового керівника уряду, а Президент знову має можливість розпустити парламент.

Партія регіонів такі заяви лідерки опозиції відкидає. Ось що з цього приводу говорить одна з лідерів регіоналів Раїса Богатирьова: “Є відмінності між бажаним і дійсним. Дійсним є те, що уряд діє відповідно до нової Конституції. Бажаним – бажання Юлії Тимошенко, щоб цей уряд вважався нелегітимним. Відповідно до Конституції, уряд є легітимним. І діє в рамках нових змін до Конституції”.

Не бачить загрози для нинішнього урядового Кабінету і спікер парламенту Олександр Мороз: “Цей закон ухвалювали до внесення змін до Конституції. Сьогодні ж Конституція чітко регламентує порядок позбавлення депутатського мандата”.

Тим часом, БЮТ планує направити звернення до Президента вже сьогодні. Блок Юлії Тимошенко має намір також звернутися до суду.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG