Доступність посилання

ТОП новини

Генпрокуратура не має підстав для притягнення до відповідальності високопосадовців у справі Гонгадзе


Про це сьогодні під час виступу у парламенті заявив Генеральний прокурор України Олександр Медведько. У вбивстві журналіста звинувачують 3 колишніх правоохоронців: Валерія Костенка, Миколу Протасова і Олександра Поповича. Ще один обвинувачуваний - генерал Олексій Пукач - перебуває в міжнародному розшуку.


Про це сьогодні під час виступу у парламенті заявив Генеральний прокурор України Олександр Медведько.

“В матеріалах справи немає таких даних, що ці голоси належать тим чи іншим посадовим особам. Там звучить “ймовірно належать”. А для того, щоб ми могли притягти до кримінальної відповідальності, нам треба не копії цих записів, а оригінали. І також відповідь Мельниченка на ті питання, які йому ставили слідчі, на які він або не захотів відповісти, або посилався на те, що він повинен узгодити цю ситуацію з матір’ю і дружиною загиблого. Тільки у сукупності доказів, які будуть зібрані по завершенні цієї експертизи, буде вирішене питання щодо притягнення до відповідальності”.

У відповідь колишній майор державної служби охорони Микола Мельниченко заявив протилежне:

“Я готовий сісти у в’язницю за розголошення державної таємниці, тому що тоді у в’язницю сяде і Кучма. Я готовий йому скласти компанію в цьому разі. Мене, будь ласка, не злякаєте цим. Я заявляю по справі, що я готовий надавати всі вичерпні свідчення на судовому слуханні тоді, коли визнають мої записи як речовий доказ. Я відповім на всі запитання, які мені будуть поставлені. Мені нема чого приховувати”.

Після того, як пан Мельниченко оприлюднив записи у кабінеті Леоніда Кучми, на яких екс-президент нібито дає наказ усунути журналіста Гонгадзе, екс-майор змушений був шукати політичного притулку у Сполучених Штатах Америки.

Верховна Рада вирішила створити слідчу комісію для контролю за ходом справи про вбивство Гонгадзе.

Відповідну постанову ухвалили за результатами сьогоднішніх слухань про перебіг розслідування.

Ініціатором формування тимчасової парламентської комісії став колишній Генпрокурор України Святослав Піскун:

“Слідча комісія, яка була створена і прокуратура не змогли знайти спільної мови в сумісному розслідування цієї справи. Тому я вважаю, що якби депутати створили нову слідчу комісію по цій справі, можливо це б і допомогло прокуратурі розслідувати цю справу і інформувало б суспільство в тому об‘ємі, в якому можливо інформувати”.

Наразі Апеляційний суд Києва розглядає справу щодо виконання вбивства журналіста Гонгадзе. Слідство у другій частині щодо встановлення замовників та організаторів цього злочину ще не завершене.

Журналіст Георгій Гонгадзе зник 6 років тому.
XS
SM
MD
LG