Доступність посилання

24 жовтня 2016, Київ 13:55

Рятуйся, хто може!


/images/photo/Shulyavka_fire_den.jpg (RadioSvoboda.Ua) Ринок поблизу станції метро “Шулявська” знову згорів. Схоже, цього разу можливість торгівлі у цьому місці столична влада все-таки перегляне.Ганна торгує на ринку вже більше 12 років. Вчора, коли почалася пожежа, вона була на своєму робочому місці і бачила, як горіло те, у що вкладені всі її гроші. Завдати опору вогню підприємець не змогла (слухати):

Пожежа, за даними МНС, спалахнула близько 19.35, її гасили 24 пожежні машини. Близько 21-ої на Шулявському мосту з’явились великі тріщини від жару.

З вогнем пожежники повністю впорались о 21.10 – повідомляє прес-служба МНС. Безкоштовне шоу з димом і вогнем дивилися майже дві тисячі людей, навіть наступного дня вдень на місці події було багато охочих подивитись на оплавлені вогнем торговельні намети.

Хто винен?

Розслідуванням причин пожежі на ринку займається міліція, вже є попередній висновок – ненавмисний підпал. За словами Володимира Поліщука з прес-служби МВС, всі свідки кажуть що загорілося сміття в урні біля одного з павільйонів. А оскільки на ринку багато речей, які легко загоряються, полум’я дуже швидко перекинулось на сусідні торгові точки. Остаточну крапку у справі має поставити експертиза, адже підозри щодо навмисного підпалу в охоронців правопорядку лишаються – надто часто горіла Шулявка.

Іронія долі: напередодні пожежі торгові точки на ринку обладнали протипожежною сигналізацією. Її так і не встигли тестувати, каже підприємець Олена, яка на ринку утримувала дві торгові точки. Разом з її товаром на понад 10 тисяч доларів згоріла вся документація (слухати):

Шулявка за останні роки горить вже вп’яте, але досі торгівлю у стратегічно важливому місці не забороняли. Це може зробити Київська міська Рада, і це буде, хоча і з запізненням, зроблено, переконує заступник мера Ірена Кільчицька (слухати):
Факти:

- Ринок біля метро “Шулявська” горить уже вп’яте; - Вогонь пошкодив понад 800 кв. метрів торгової площі; - Збитки міста – кілька мільйонів гривень; - Через вогонь ледь не рухнув Шулявський міст, по ньому пішли тріщини; - Пожежі присвоїли найвищу ступінь складності; - Жар відчувався на відстані 50 метрів; - За “дійством” спостерігало близько 2 тисяч людей; - Ніхто не отримав ушкоджень; - Попередній висновок міліції – ненавмисний підпал;

Матеріали до теми:

• Чому горять ринки?

XS
SM
MD
LG