Доступність посилання

23 жовтня 2016, Київ 09:30

Британський уряд вирішив не робити офіційних заяв щодо можливої участі російських спецслужб у вбивстві Александра Литвиненка


Олекса Семенченко Лондон, 24 травня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – На думку міністерства закордонних справ Великої Британії, слідство не виявило достатніх доказів, щоб пов''язати вбивство критика Кремля Александра Литвиненка з діяльністю російської розвідки на терені Великої Британії. Тимчасом лондонські друзі Литвиненка попереджають, що в Росії підозрюваного отруйника Литвиненка Андрєя Луґового можуть усунути як небезпечного свідка.

Британський уряд вирішив не подавати Росії офіційних протестів щодо підозр причетності російських розвідувальних служб до вбивства в Лондоні наприкінці минулого року Александра Литвиненка. Про це стало відомо впливовій газеті “Таймз” з урядових джерел.

Газета цитує представника міністерства закордонних справ щодо цього: “Було вирішено дотримуватися точки зору, що це карна справа, а не шпигунська проблема. Тому уряд не має наміру зосереджуватися ні на чому іншому в стосунках із росіянами щодо цієї справи”.

Справа Литвиненка мала всі ознаки вбивства, санкціонованого державою

Одначе, під час поліційного розслідування справи поінформовані джерела в британських службах безпеки не раз повідомляли, що справа Литвиненка мала всі ознаки вбивства, санкціонованого державою. Проте нині ці джерела визнають, що в справі Литвиненка є розрив між підозрами й доказовою базою щодо причетності російської влади до вбивства.

Речник опозиційної Консервативної партії з питань безпеки Патрик Мерсер сказав, що уряд намагається ігнорувати ширші наслідки справи Литвиненка. Він заявив, що його непокоїть ставлення уряду до справи як до ізольованого кримінального інциденту, а не більш системного явища.

Березовський: Луґовому загрожує смертельна небезпека

Тоді як російські емігранти упевнені, що вбивство полонієм не було б можливим без участі російської влади і розвідувальних служб. Колишній радянський шпигун Олеґ Ґордієвський сказав, що впевнений у цьому на 150 відсотків, а опальний олігарх Боріс Березовський знову заявив, що наказ убити віддав безпосередньо президент Путін. Саме тому, на його думку, Луґового ніколи не видадуть Британії. З іншого боку, Луґовому загрожує смертельна небезпека.

“Думаю, життя Луґового в небезпеці. Це типовий метод КҐБ вирішувати проблему шляхом убивства свідків злочину. Адже це у Лондоні Луґовой є обвинувачуваним, а у Росії він – свідок злочину Путіна”, – зазначив Борис Березовський.

Напередодні правники вдови Литвиненка Марини подали позов до Європейського суду з прав людини проти російської держави на випадок, якщо Росія відмовиться видати Луґового до Британії.

Також стало відомо, що в останню хвилину організатори Каннського кінофестивалю включили до програми двогодинний документальний фільм про життя і смерть Литвиненка режисера Андрєя Некрасова. Його буде показано в суботу.

Матеріали до теми:

• Британська прокуратура готова висунути звинувачення у вбивстві Алєксандра Литвиненка російському громадянину Андрєю Луговому • Британські слідчі передали справу про вбивство Олександра Литвиненка до прокуратури • Навколо смерті Олександра Литвиненка й надалі чимало незрозумілого • Романо Проді – людина КДБ? • Олег Гордієвський: «Убивцею офіцера ФСБ Росії Олександра Литвиненка був агент-нелегал із трьома фальшивими паспортами ЄС» • У своєму вбивстві Олександр Литвиненко звинуватив президента Росії Володимира Путіна
XS
SM
MD
LG