Доступність посилання

23 жовтня 2016, Київ 02:54

Джордж Буш у Празі захищав свободу і критикував Путіна... (Огляд чеської і словацької преси)


Оксана Пеленська Прага, 6 червня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Джордж Буш порозумівся з чеськими лідерами стосовно радару в Чехії. Критика Путіна – обіцяні реформи в Росії не реалізовуються. Скасування в’їзних віз до США для чехів. Такі головні теми сьогоднішньої чеської та словацької преси.

На думку чеських аналітиків, у Празі президент Буш висловив головні тези офіційної позиції США напередодні зустрічі «Групи Восьми» в Німеччині. Зокрема, головні заголовки найбільших чеських щоденників сьогодні звертають увагу на критику Джорджем Бушем політики російського президента Владіміра Путіна.

Проліва празька газета «Право» у заголовку цитує слова Буша про те, що «Путін зійшов з рейок із обіцяними демократичними реформами». Ці слова Буша пролунали на його зустрічі дисидентами, що відбулася у Празі у вівторок. А популярний щоденник «Млада Фронта Днес» пише, що найчастіше слово, вжите американським президентом у виступі, було слово «свобода». Цитуючи Буша, що «свобода є єдиним порядком, який провадить до справедливості й дотримання прав людини», газета зазначає, що президент США в Празі ще раз заявив, що час «холодної війни» закінчився й Росія не є ворогом. При цьому, однак, Росія обіцяла провести реформи, ці плани не були реалізовані, тому існують певні побоювання щодо розвитку демократії в цій країні. І словацький щоденник «Сме» у заголовок виніс слова Буша про те, що «холодна війна закінчилась». На думку словацької газети, ці слова адресувались Владіміру Путіну.

Заголовок авторитетного щоденника «Лідове новіни» – «Не ведіть переговори з Путіним як із рівним» звертає увагу на інтерв’ю з лідером російської опозиції Ґаррі Каспаровим. Тему розташування американського радара в Польщі та Чехії, на думку Каспарова, Путін використовує на свою користь, і все буде забуте, як тільки Захід та Америка не матимуть зауважень щодо стану демократії в Росії.

«База має бути направлена проти бандитів», – заголовок статті у словацькому щоденнику «Правда». Газета цитує слова з виступу Буша в Празі, зазначаючи при цьому, що президент США високо оцінив правозахисну працю чехів у ставленні до білоруських і кубинських дисидентів. Буш також пообіцяв чехам скасувати в’їзні візи до США.

Матеріали до теми:

• Польська преса: Владiмір Путін прив’язаний до влади та погрожує Європі ядерною війною • Буш сказав Путіну з Праги, що Росія – не є ворогом CША. При цьому він висловив стурбованість ситуацією в Російській Федерації • Мешканці Чехії висловлюються проти розміщення американського радару у їхній місцевості • Експерти Чехії, США, західноєвропейських країн обговорюють у Празі проблеми американської системи ПРО в Європі
XS
SM
MD
LG