Доступність посилання

24 жовтня 2016, Київ 21:24

Проросійські сили Криму скликають «Російський Курултай»


Володимир Притула Сімферополь, 11 липня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Низка проросійських організацій Криму скликає представницький з’їзд російського населення півострова, як це раніше зробили кримські татари. Проте у проросійському русі немає єдності, і ця ідея уже зазнає критики з боку лідерів Російської громади Криму.

Сьогодні у Сімферополі пройшов перший з’їзд коаліції Національний фронт «Севастополь-Крим-Росія», делегати якого обрали оргкомітет з проведення Російських установчих зборів Криму, на мові оригіналу абревіатура звучить як РУСК. Як пояснив лідер фронту Сергій Шувайников, за два місяці планують провести збори росіян у регіонах півострова, а наприкінці вересня – перший національний з’їзд, де хочуть обрати виконавчий орган – Російську Думу Криму.

Росіяни Криму розчаровані обіцянками Партії регіонів

Сергій Шувайников каже, що росіяни Криму розчарувалися в більшості українських політичних партій: «Ми вже переконалися, що партії піднімають проросійські лозунги лише у період передвиборчої кампанії, як це було з Партією регіонів, котра обіцяла і російську мову, і дружбу з Росією, і боротьбу проти НАТО, а робить усе навпаки. Ми повинні брати приклад з кримських татар, які обрали Курултай і Меджліс, що захищає їхні права та інтереси. І цей досвід слід використовувати для боротьби за права та інтереси росіян, які мешкають у Криму».

Надія Миколаївна, активістка із Севастополя, підтримує Сергія Шувайникова і каже, що їй, як росіянці, дуже важко живеться: «Вважаю, що ми сьогодні як у гостях в Україні. Нас не визнають як росіян. Ми не зрозуміло хто тут! Тому ми зібралися для того, щоб нас прийняли як росіян. Ми боротимемося!».

Серед проросійських діячів немає єдності

Втім, серед проросійських діячів немає єдності щодо ідеї скликання Російських установчих зборів Криму. Один із лідерів Російської громади Криму і Блоку Віктора Януковича Олег Родивилов каже, що Сергія Шувайникова не слід сприймати всерйоз.

Олег Родивилов: «Оскільки Сергій Іванович цього разу не пройшов на виборах до Верховної Ради Криму, хоча дуже хотів, то виборці йому оцінку поставили. Що ж стосується цієї ідеї, то вона не нова. Мавпувати Меджліс у його протизаконних діях, створювати нелегальні структури – це йти за тими, хто цей Меджліс підтримує. Тому ми – Російський блок, Російська громада Криму, як легітимні об’єднання громадян, ставимося до цього негативно».

Тим часом у прес-службі Меджлісу сказали Радіо Свобода, що там не проти, щоб інші етнічні групи Криму брали приклад із кримськотатарського народу в національній самоорганізації.

Матеріали до теми:

• Проросійські сили звинувачують Президента Ющенка у дестабілізації Криму • У Криму відзначили головне російське державне свято • Пам’ятник Єкатерині ІІ у Криму: хто бажає встановити і хто протестує • До Криму з’їжджаються козаки з Росії, Придністров’я та Абхазії, щоб закласти камінь, де збудують пам’ятник імператриці Єкатерині II • У Криму відзначили 224 річницю захоплення півострова Російською Імперією
XS
SM
MD
LG