Доступність посилання

21 жовтня 2016, Київ 21:51

У Луганську дітей від народження записують у чергу до дитсадка


Ярослав Гребенюк Луганськ, 24 жовтня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Луганську не вистачає дитячих садків.Щоб потрапити до перевантаженої групи, треба записуватись принаймні за рік.

«Цього року влаштуватись? Ні, запису немає. Місць немає в садку! Приходьте десь у січні», – таку відповідь сьогодні можна почути у більшості дитячих садків.

За радянських часів у Луганську було понад 100 дитячих садків. Сьогодні працює 61. На хвилі приватизації заводи та фабрики відмовились від так званої соціальної сфери і близько 40 будівель, де раніше були садки та ясла, продали. Зараз у будівлях колишніх дитсадків поважні установи, серед яких, наприклад, офіс обласної організації Партії регіонів, міська синагога.

«Нам кілька разів вішали замок на двері»

Дитсадок № 14 колись належав заводу ім. Леніна. На цю ділянку теж зазіхали, але працівники, батьки дітей та міська влада змогли відстояти заклад.

Завідувачка дитячого садка № 14 Раїса Басова розповіла: «Нам кілька разів вішали замок на двері. Починається навчальний рік – нас викликають і кажуть: «Вішайте замок на дитсадок, та й годі!» Тоді ми починаємо працювати з батьками, починаємо ходити по всіх інстанціях – і ще рік відпрацьовуємо… Ну і потім нас таки передали у комунальну власність».

У цьому садку, за словами завідувачки, групи переповненні. Хоча поруч ще чотири.

Утім ситуація по районах міста не однакова, стверджує начальник управління освіти Луганської міської ради Валентина Кияшко: «Якщо взагалі по місту брати, садків більш ніж достатньо. У Жовтневому районі є садки, які не заповнені. Природно, у спальних районах – у кварталах Мирному, Зарічному – перевантажені. А якщо б можна було дітей розподілити рівномірно – так у нас жодних проблем не було б!»

Але «розподілити рівномірно» дітей неможливо – вони живуть там, де живуть.

У згаданому садку № 14 цього року довелось формувати додаткову молодшу групу, а також додаткову групу для 5-річних дітей.

Через «хороших знайомих» і хабарі

Отже треба записуватися у чергу заздалегідь. Молода мама Ганна Демчик зазначила: «І я, і моя сестра – всі стикаються з цією проблемою. Дуже важко прилаштувати кудись дитину без хороших знайомих. Всюди велика черга.Тільки дитина народилась, її вже треба записувати до черги. Але за гроші все можна зробити».

Отже, питання все ж таки вирішуються, усім відомо, в який спосіб. Дати хабара у будь-якому разі виходить дешевше, ніж наймати малюку персональну няню чи віддавати його до приватного дитсадка, що коштує від 500 гривень на місяць.
XS
SM
MD
LG