Доступність посилання

21 жовтня 2016, Київ 12:32

Прем’єр не Прем’єр? У вівторок Юлія Тимошенко так і не стала головою українського уряду


Надія Шерстюк, Олександр Лащенко Верховна Рада не призначила сьогодні лідера БЮТ Юлію Тимошенко на посаду Прем’єр-міністра України. За проголосували 225 народних депутатів із необхідних 226-ти. Тобто забракло одного-єдиного голосу. Не брали участі у голосуванні три фракції – Партії регіонів, Компартії і Блоку Литвина.

Технічна помилка чи навмисний збій?

Повторне голосування за Юлію Тимошенко і – результат знову негативний. У вівторок лідерці БЮТ так і не вдалося сісти у прем’єрське крісло. Кілька депутатів БЮТ і НУНС стверджують: їхні картки не спрацювали. Вони звернулися до СБУ і Генеральної прокуратури з проханням порушити за цим фактом кримінальну справу і притягнути до відповідальності осіб, які, на думку нардепів, перешкодили роботі електронної системи Рада. Парламентар Юрій Луценко:

«На місці цих трьох депутатів міг би бути кожен з нас. Ми прекрасно розуміємо, що це задуманий результат. Є демократична більшість, і є воля Президента по кандидатурі Юлії Тимошенко».

Негативний результат є результат, і не варто провину за нього переносити на інші політичні сили, переконує представник Блоку Литвина Олег Зарубінський:

«Висвітилось 225. Хай Тимошенко і Кириленко розбираються всередині своїх фракцій, хто правильно натиснув, хто неправильно. Внутрішньо корпоративні проблеми, недовіра всередині фракцій – це шлях в нікуди».

Хто винен і що ж робити?

Тим часом в іншому політичному таборі заявляють, що голосування по кандидатурі Юлії Тимошенко продемонструвало: правляча коаліція не склалася. Говорить комуніст Олександр Голуб:

«Цілком зрозуміло, що існування єдиної помаранчевої команди є просто міфом. Вони роблять вигляд, що гарно грають».

У тому, що сьогодні Прем’єра так і не призначили, “регіонал” Тарас Чорновіл звинувачує помаранчеві сили:

«Цілком можливо, що ми б мали Прем’єр-міністра, якби не було поспіху і обов’зкового бажання когось задовольнити ».

А ось якою є реакція самої Юлії Володимирівни на сьогоднішній події у парламенті:

«Сьогодні було вперше в історії парламенту сфальсифіковане електронне голосування. Це підтвердили народні депутати, картки яких були штучно заблоковані під час голосування».

Засідання Верховної Ради продовжиться в середу о 10-й ранку. Тим часом у фракції Партії регіонів заявляють, що у середу першими розглядатимуть питання призначення заступників спікера Верховної Ради і керівників парламентських комітетів.

Аудіозапис програми. Перша частина:

Аудіозапис програми. Друга частина:

Матеріали до теми:

• СБУ створила слідчу групу для з’ясування обставин збою системи «Рада» • Одного голосу наразі не вистачило Юлії Тимошенко, щоб стати Прем’єр-міністром • Чому ВР не проголосувала за кандидатуру Юлії Тимошенко на посаду прем’єра і як розвиватимуться події далі? • Тимошенко не балотуватиметься у Президенти за умови, якщо вона стане Прем’єром
XS
SM
MD
LG