Доступність посилання

24 жовтня 2016, Київ 02:59

Словацький та український президенти на спільному кордоні: досягнуто погодження про малий прикордонний рух та спільний контроль на кордоні


Надія Петрів Ужгород, 14 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) - Сьогодні в Закарпатській області відбулася офіційна зустріч Президента України Віктора Ющенка з Президентом Словацької Республіки Іваном Гашпаровичем. Глави держав говорили про транскордонне співробітництво, енергетичну співпрацю та забезпечення прав національних меншин.

Транскордонна співпраця, малий прикордонний рух між Україною та Словаччиною та спільний контроль на кордоні — такими були основні питання переговорів, які проходили сьогодні між двома президентами. Щоправда головну увагу глави держав приділили енергетиці – тут проблеми виявилися настільки актуальними та складними, що зайняли у президентів не півгодини запланованого часу, а більше двох. Чого досягли, розповів президент України Віктор Ющенко:

«Що стосується енергетичного блоку, ми зупинилися на трьох позиціях. Перша позиція — це проведення 22-23 травня в Києві енергетичного саміту. Друге питання – це започаткування реалізації проекту про перекачування світлої каспійської нафти через «Малу Дружбу», через Словаччину до наших європейських колег. Обидві сторони готові до реалізації цього проекту. Третє питання, яке забрало у нас занадто багато часу, це поставки електроенергії у Словаччину»

Словаччина бачить Україну складовою частиною Європи

Президенти обговорили питання екологічної співпраці, захисту Карпат, дотримання прав і свобод словацької нацменшини в Україні. Щодо останнього — домовилися ще до вересня 2008 року відкрити і в Україні, і в Словаччині відповідні культурні центри. Ще одним аспектом діалогу стало питання європейських амбіцій України. Позицію Словацької республіки в цьому питанні озвучив її Президент Іван Гашпаровіч:

«Словацька республіка не дивиться на Україну, яка би мала вступати до Євроспільноти. Україна в Європі знаходиться. Ми лише підтримуємо ті демократичні процеси і ті демократичні скерування України до Європейських структур . ми активно підтримуємо цю позицію України».

Угоду про малий прикордонний рух можуть підписати вже в лютому

Що ж стосується угоди про малий прикордонний рух між Україною та Словацькою республікою, глави обох держав запевняють, вона практично готова. Можливі ж терміни підписання цього важливого документу окреслює Надзвичайний і Повноважний посол України в Словацькій Республіці Інна Огнівець:

«Зараз угода проходить як з українського, так і з словацького боку внутрішні міжвідомчі погодження. Це звичайний процес. Плануємо, що наступного місяця ця угода буде підписана. Будемо прискорювати процес ратифікації з тим, аби ця угода найближчим часом набула чинності».

Віктор Ющенко повідомив, що вже в травні цього року на кордоні України та Словаччини відкриється новий вантажний термінал. Також, за словами українського Президента, готується офіційний візит глави словацької держави Івана Гашпаровіча до Києва. Попередньо, він відбудеться у вересні-жовтні поточного року.
XS
SM
MD
LG