Ви використовуєте застарілу версію браузера. Для більш комфортного та коректного перегляду сторінки оновіть свій браузер за посиланням.

Мифы о Майдане
Міфи про Майдан
1. Майдан был агрессивен и привел к вооруженному перевороту
2. Оппозиция, вышедшая на Майдан, захватила власть, и сегодняшнее руководство страны нелегитимно
3. Майдан организовали против Донбасса, и «донецкого» президента Януковича. И теперь из-за этого украинцы ненавидят жителей Донбасса
4. На Майдан вышли только украинские националисты — «бандеровцы», и они же сейчас у власти
5. Майдан вышел за украинский язык, а все, кто говорит на украинском - ненавидят русских и русскоговорящих
6. Майдан организовали США и финансировал Госдеп, и теперь Украина – вассал США
1
Майдан был агрессивен и привел к вооруженному перевороту

Нет! Майдан - это мирные многомиллионные протесты. Вначале на Майдан вышла молодежь - студенты, затем приехали тысячи безоружных людей. А агрессивно на Майдане действовали проправительственные силы - "Беркут". И наоборот - именно мирных протестующих расстреляли на Институтской в феврале 2014. Теперь погибших называют Небесная сотня.

2
Оппозиция, вышедшая на Майдан, захватила власть, и сегодняшнее руководство страны нелегитимно

Нет! Президент страны в 2014 Виктор Янукович сам оставил пост и уехал в Россию. А затем украинский парламент зафиксировал его самоустранение. Выборы Петра Порошенко были признаны европейскими наблюдателями одними из наиболее демократичных. А Верховную Раду, в составе которой были и члены партии регионов, также переизбирали уже осенью 2014. А после этого формировали новое правительство.

3
Майдан организовали против Донбасса, и «донецкого» президента Януковича. И теперь из-за этого украинцы ненавидят жителей Донбасса

Нет! Майдан недаром называют Европейским. Прежде всего он вышел за движение Украины к Европе. Причина - Виктор Янукович отложил подписание Евроассоциации. Майдан стоял за европейские ценности - соблюдение прав и свобод граждан, демократию, справедливость. По мнению сотен тысяч протестующих, во времена президентства Виктора Януковича, эти ценности попирались.

4
На Майдан вышли только украинские националисты — «бандеровцы», и они же сейчас у власти

Нет! Жителей западных областей, где традиционно поддерживают правые партии, на Майдане было не более 30-40%. На центральную площадь Киева вышли представители всех областей Украины, немало было и донецких палаток. А партии "Свобода" и "Правый сектор", ставшие символом национализма, на выборах после Майдана даже не прошли в парламент. То есть - победа Майдана к победе национализма не привела!

5
Майдан вышел за украинский язык, а все, кто говорит на украинском - ненавидят русских и русскоговорящих

Нет! На Майдане говорили и на украинском, и на русском, и еще на очень многих языках. И никто замечаний не делал. Майдан вышел за свободу слова а она предполагает свободу изъяснения на любом языке. Да и демократия предполагает свободный выбор языка общения, и ненависти в Европе к говорящим на ином языке нет.

6
Майдан организовали США и финансировал Госдеп, и теперь Украина – вассал США

Нет! Призыв к Майдану распространяли украинские журналисты. На Майдан вышли сотни тысяч украинских граждан, среди пришедших было много киевлян. А европейские лидеры и Америка поддержали стремление украинцев к правовому государству и демократическим ценностям, и именно поэтому помогали Евромайдану. Украинские лидеры самостоятельно определяют внешнюю и внутреннюю политику, а американское Радио Свобода даже не имеет права иметь в Украине собственную частоту.

1. Майдан був агресивний та призвів до збройного заколоту
2. Опозиція, яка вийшла на Майдан, захопила владу, і сьогоднішнє керівництво країни нелегітимне
3. Майдан організували проти Донбасу і «донецького» президента Януковича. І тепер через це українці ненавидять жителів Донбасу
4. На Майдан вийшли тільки українські націоналісти – «бандерівці», вони ж зараз при владі
5. Майдан вийшов за українську мову, а всі, хто розмовляє українською – ненавидять росіян і російськомовних
6. Майдан організували США і фінансував Держдепартамент, й тепер Україна – васал США
1
Майдан був агресивний та призвів до збройного заколоту

Ні! Майдан – це мирні багатомільйонні протести. Спочатку на Майдан вийшла молодь – студенти, потім приїхали тисячі беззбройних людей. А агресивно на Майдані діяли проурядові сили – «Беркут». І навпаки – саме мирних протестуючих розстріляли на Інститутській в лютому 2014-го. Тепер загиблих називають «Небесна сотня».

2
Опозиція, яка вийшла на Майдан, захопила владу, і сьогоднішнє керівництво країни нелегітимне

Ні! Президент країни у 2014 році Віктор Янукович сам залишив посаду і втік до Росії. А потім український парламент зафіксував його самоусунення. Вибори, на яких обрали Петра Порошенка були визнані європейськими спостерігачами одними з найдемократичніших. А Верховну Раду, в складі якої були і члени Партії регіонів, також переобирали вже восени 2014-го. А після цього сформували новий уряд.

3
Майдан організували проти Донбасу і «донецького» президента Януковича. І тепер через це українці ненавидять жителів Донбасу

Ні! Майдан недарма називають європейським. Перш за все він був за рух України до Європи. Причина – Віктор Янукович відклав підписання Євроасоціації. Майдан стояв за європейські цінності – дотримання прав і свобод громадян, демократію, справедливість. На думку сотень тисяч протестуючих, за часів президентства Віктора Януковича ці цінності зневажалися.

4
На Майдан вийшли тільки українські націоналісти – «бандерівці», вони ж зараз при владі

Ні! Жителів західних областей, де традиційно підтримують праві партії, на Майдані було не більше від 30-40%. На центральну площу Києва вийшли представники всіх областей України, чимало було і донецьких наметів. А партії «Свобода» та «Правий сектор», що стали символом націоналізму, на виборах після Майдану навіть не пройшли у парламент. Тобто – перемога Майдану до перемоги націоналізму не призвела!

5
Майдан вийшов за українську мову, а всі, хто розмовляє українською – ненавидять росіян і російськомовних

Ні! На Майдані говорили і українською, і російською, і ще на дуже багатьох мовах. І ніхто зауважень не робив. Майдан вийшов за свободу слова, а вона передбачає свободу висловлювання на будь-якій мові. Та й демократія передбачає вільний вибір мови спілкування, і ненависті в Європі до людей, які розмовляють іншою мовою – немає.

6
Майдан організували США і фінансував Держдепартамент, й тепер Україна – васал США

Ні! Заклик до Майдану поширювали українські журналісти. На Майдан вийшли сотні тисяч українських громадян, серед тих, хто прийшов, було багато киян. А європейські лідери і Америка підтримали прагнення українців до правової держави і демократичних цінностей, і саме тому допомагали Євромайдану. Українські лідери самостійно визначають зовнішню і внутрішню політику, а американське Радіо Свобода навіть не має права мати в Україні власну частоту.