Доступність посилання

ТОП новини

Інформатор про стеження спецслужб США прибув до Москви


Едвард Сноуден після втечі до Гонконгу, 9 червня 2013 року
Едвард Сноуден після втечі до Гонконгу, 9 червня 2013 року
Американець Едвард Сноуден, який викрив таємні програми американських спецслужб щодо стеження за телефонними контактами й діями в інтернеті і втік до Гонконгу, прибув звідти в неділю літаком російської авіакомпанії «Аерофлот» до столиці Росії, повідомили російські засоби інформації.

За їхніми даними, речниця «Аерофлоту» повідомила, що Сноуден має квиток на понеділок до столиці Куби Гавани, а звідти зарезервував квиток далі, до столиці Венесуели Каракаса.

Припускають, що Сноуден, якого у США звинувачують у шпигунстві, ночуватиме в Москві у посольстві Венесуели – країни, керівництво якої стоїть на рішуче антиамериканських позиціях.

Із іншого боку, цитували й одного з російських урядовців, який заявляв, що Сноуден не має російської візи і муситиме лишатися у транзитній зоні міжнародного летовища Шереметьєво.

У Міністерстві закордонних справ Росії в неділю заявляли, що влада країни не має ніякої інформації про місце перебування чи плани Сноудена.

У Китаї державні засоби інформації розкритикували в неділю США через нові заяви Сноудена, що американські спецслужби здобували доступ і до китайських мереж мобільного зв’язку для стеження за їхніми користувачами.

У США в суботу повідомляли, що закликали владу Гонконгу, регіону Китаю з широкою автономією, прискорити дії за запитом США про видачу Сноудена, про яку попросили раніше, і таким чином виконати двосторонню угоду про екстрадицію.

У Сполучених Штатах Америки Едварда Сноудена, колишнього аналітика приватної компанії, що за контрактом працювала для Агентства національної безпеки США, заочно висунули звинувачення у викраденні майна держави, умисному розголошенні таємної інформації і незаконній передачі оборонної інформації. За кожним із цих звинувачень йому може загрожувати до 10 років ув’язнення в разі визнання винним.

Сноуден утік до Гонконгу після своїх викриттів у пресі про таємні програми стеження американської влади, зокрема, за даними про телефонні розмови через мережі принаймні однієї з найбільших телефонних компаній у США, а також за діями в інтернеті, які здійснюють через мережі дев’яти великих інтернет-компаній США іноземні громадяни з-поза меж країни. В Агентстві національної безпеки США наполягають, що ці програми допомогли зірвати десятки терактів.
XS
SM
MD
LG