Доступність посилання

22 жовтня 2016, Київ 22:38
Новини | Політика

МЗС: представники України не поїдуть 9 травня в Москву


Євген Перебийніс

Євген Перебийніс

Представники України не братимуть участі у заходах 9 травня в Москві, повідомив речник МЗС України Євген Перебийніс.

«Ніякої участі українських представників у заходах у Москві в умовах російської агресії проти України не буде і не може бути», – сказав Перебийніс.

За його словами, МЗС відстежує інформацію про можливу участь глав інших держав і військових контингентів у Москві.

«З огляду на російську агресію проти України така участь буде розцінюватись Україною як демонстрація солідарності з агресором і країною, яка всупереч своїй нібито антинацистській риториці на практиці всіляко заохочує і плекає нацистські рухи у себе в країні і, власне, є центром паломництва неонацистів з усього світу», – сказав Перебийніс.

За його словами, відзначення Дня Перемоги в такій державі важко було б назвати інакше як блюзнірством.

Перебийніс наголосив, що така солідарність з агресором може відповідним чином позначитися і на двосторонніх відносинах України з відповідними державами.

Запрошення відзначити День перемоги – 9 травня – у Москві прийняли два президенти країн-членів Європейського союзу – Чехії Мілош Земан і Кіпру Нікос Анастасіадіс. 6 квітня президент Сербії Томіслав Ніколич вирішив, що сербські військові візьмуть участь у параді на честь 70-річчя закінчення Другої світової війни в Москві.

Керівники Великої Британії, Польщі, Естонії, Литви, Латвії, Франції, Німеччини, США до Москви 9 травня не приїдуть.

Як заявляв міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, до Москви на відзначення 70-ліття Перемоги у Другій світовій війні були надіслані запрошення 68 лідерам країн світу. Запрошення прийняли 32 лідери, серед них переважають президенти і прем’єри країн Азії і пострадянського простору. Зокрема, запрошення прийняв керівник Північної Кореї Кім Джон Ин, для якого це буде перший закордонний візит на посаді найвищого керівника країни.

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG