Доступність посилання

logo-print
28 Лютий 2017, Київ 19:23
Новини | Політика

Демчишин: борг за поставлений у зону АТО газ складає 9 мільярдів гривень


Володимир Демчишин

Володимир Демчишин

Україна за сім місяців (із вересня минулого року) поставила до зони АТО 1,5 мільярда кубометрів природного газу, не отримавши за нього оплату, повідомив міністр енергетики і вугільної промисловості Володимир Демчишин.

«Сумарна вартість – близько 9 мільярдів гривень», – сказав Демчишин, виступаючи на засіданні Верховної Ради.

«Наразі постачання зменшено, але питання необхідно вирішувати і щодо постачання газу, і щодо постачання електроенергії», – додав міністр.

За його словами, обсяги постачання електроенергії на не підконтрольні українській владі території Донбасу магістральними мережами напругою 110 кВ і вище відсутні.

«По 110 (кВ) і нижче, можливо, постачається, оскільки так створена енергосистема. Невеликі обсяги перетікають і повертаються на підконтрольну територію України» – сказав міністр.

Щодо постачання на не підконтрольні українській владі території Донбасу газу, Демчишин зауважив, що вони незначні.

У лютому 2015 року «Газпром» заявив про початок прямих поставок газу в зону АТО. Пізніше міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин наголосив, що домовленості про постачання російського газу в тимчасово окуповані сепаратистами регіони Донбасу мають вести тільки газові компанії двох країн – «Нафтогаз України» чи «Укртрансгаз», із одного боку, і «Газпром», із іншого.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG