Доступність посилання

24 Лютий 2017, Київ 08:37
Новини | Політика

Посол України в Німеччині: «нормандські» переговори дуже гострі


Лоран Фаб’юс, Павло Клімкін, Франк-Вальтер Штайнмаєр і Сергій Лавров (л -> п) перед початком зустрічі в Берліні, 13 березня 2015 року

Лоран Фаб’юс, Павло Клімкін, Франк-Вальтер Штайнмаєр і Сергій Лавров (л -> п) перед початком зустрічі в Берліні, 13 березня 2015 року

Посол України в Німеччині Андрій Мельник повідомляє про «дуже різкі розмови» на переговорах міністрів закордонних справ України, Росії, Німеччини і Франції, що відбуваються в цей час у Берліні.

Як написав він у твітері, Україна сподівається від цих переговорів на поступ в імплементації мінських домовленостей.

Також, додав посол, у перебігу переговорів Україна наполягає на необхідності поступу в обміні військовополоненими.

Крім того, Україна твердо переконує в необхідності заснувати міжнародну місію підтримки мінських домовленостей, написав Мельник.

За його словами, міністр Клімкін вимагає забезпечити повний доступ спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, щоб ті могли перевірити відведення важких озброєнь.

Але, наголошує посол, хоча атмосфера дискусій у Берліні напружена, Україна й далі лишається на конструктивних позиціях, щоб досягти результату.

Перед початком зустрічі голова МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив, що на ній буде йтися про початок політичного процесу на сході України, а також обговорять створення робочих груп.

У понеділок, 13 квітня, ввечері у столиці Німеччини Берліні зустрічаються Павло Клімкін, Сергій Лавров, Франк-Вальтер Штайнмаєр і Лоран Фаб’юс. Вони мають на меті оцінити виконання домовленостей про припинення вогню на сході України.

Напередодні цієї зустрічі Фаб’юс заявив, що Франція має намір нагадати Україні і Росії про необхідність виконати мінські домовленості до кінця нинішнього, 2015 року.

А Штайнмаєр у газетному інтерв’ю закликав Україну і Росію «охопити головне питання реалізації наступного етапу» виконання мінських домовленостей, а саме «підготовку місцевих виборів у районах, окупованих сепаратистами, а також гуманітарний доступ і відновлення на сході України».

У неділю, 12 квітня, Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні заявила про поновлення інтенсивних боїв поблизу Донецька з застосуванням важкої техніки з обох боків. Українські військові і проросійські сепаратисти обмінялися звинуваченнями в порушенні режиму припинення вогню і застосуванні озброєнь, які за мінськими домовленостями мали бути відведені.

За узгодженим 12 лютого Комплексом заходів на виконання раніше досягнених мінських домовленостей, урегулювання в частині сходу України, нині окупованій проросійськими сепаратистами за підтримки російських військ, має бути досягнене до кінця 2015 року.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG