Доступність посилання

logo-print
23 Березень 2017, Київ 10:31
Новини | Міжнародні

Керівник Китаю вітає тісніші зв’язки з Пакистаном


Сі Цзіньпін виступає на спільній сесії обох палат парламенту Пакистану, Ісламабад, 21 квітня 2015 року

Сі Цзіньпін виступає на спільній сесії обох палат парламенту Пакистану, Ісламабад, 21 квітня 2015 року

Керівник Китаю Сі Цзіньпін привітав тісніші зв’язки його країни з Пакистаном на завершення візиту до Ісламабада, в перебігу якого були підписані угоди майже на півсотні мільярдів доларів.

Звертаючись до депутатів парламенту Пакистану, голова КНР заявив їм, що їхня країна має «історичні можливості для розвитку», а її прем’єр-міністр Наваз Шаріф «створив бачення того, як втілити мрію про «азійського тигра».

Депутати вітали ці слова, які у прямому ефірі транслювало телебачення, оплесками стоячи.

Сам Шаріф, виступаючи після китайського керівника, пообіцяв далі зміцнювати пакистансько-китайські зв’язки, зокрема, у спільній боротьбі проти тероризму.

Також у вівторок, 21 квітня, Сі Цзіньпін зустрівся з президентом Пакистану Мамнуном Хусейном, від якого отримав найвищу цивільну нагороду Пакистану, орден «Нішан-е Пакистан», на спеціальній урочистій церемонії. Відтак він вирушив до Індонезії.

У понеділок, 20 квітня, голова Китаю і прем’єр Пакистану підписали угоди про початок будівництва Китайсько-пакистанського економічного коридору – мережі автомобільних шляхів, залізниць і трубопроводів, що має пов’язати захід Китаю з пакистанським узбережжям Аравійського моря, де нині розбудовують морський порт Ґвадар.

Як оцінюють, загальна вартість інфраструктурних і енергетичних проектів, угоди про які укладені в перебігу нинішнього візиту, сягає 46 мільярдів доларів США. Зокрема, до 37 мільярдів має піти на модернізацію застарілої електроенергетичної мережі Пакистану, частини якої працюють нині з перенапруженням і часто виходять із ладу.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG