Доступність посилання

logo-print
24 Лютий 2017, Київ 07:57
Новини | Суспільство

Україна і Польща обмінялися архівними документами часів Другої світової війни


Директор Галузевого державного архіву СБУ Ігор Кулик (п) і директор Бюро надання доступу і архівації документів Інституту національної пам'яті Польщі Рафал Леськевич під час обміну документами

Директор Галузевого державного архіву СБУ Ігор Кулик (п) і директор Бюро надання доступу і архівації документів Інституту національної пам'яті Польщі Рафал Леськевич під час обміну документами

Архіви Служби безпеки України і Польського Інституту національної пам’яті обмінялися документами, повідомляє Центр досліджень визвольного руху.

Українська сторона передала понад 6,5 тисячі електронних копій матеріалів про розстріли польських військовополонених у 1940 році в Старобільську Луганської області, документи про провідних діячів ОУН і командирів УПА, про радянську диверсійну групу «Арсенал», що діяла проти польської Армії Крайової.

А Польський інституту національної пам’яті передав Україні копію кримінальної справи керівника німецької окупаційної адміністрації в Україні райхскомісара Еріха Коха.

Українські і польські дослідники готують серію науково-документальних видань «Польща та Україна у 30-х – 40-х роках XX століття. Невідомі документи з архівів спеціальних служб». У рамках цього проекту і відбувся обмін архівними документами. На сьогодні видано 8 томів документів українською і польською мовами, до друку готується наступна книжка.

«Це видання буде присвячене боротьбі органів безпеки Польської Народної Республіки проти структур українського підпілля у 1944-1947 роках», – наголосив директор архіву СБУ Ігор Кулик.

За його словами, в Україні розпочинається процес виведення історичних архівів з-під контролю спецслужб.

Минулого місяця Верховна Рада України ухвалила закон про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917–1991 років.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG