Доступність посилання

ТОП новини

Катастрофа «Боїнга» на Донбасі. П’ять країн хочуть міжнародного трибуналу


Політична карикатура Олексія Кустовського
Політична карикатура Олексія Кустовського

У разі вето Росії в Раді безпеки ООН рішення може ухвалити Генеральна асамблея – Матвійчук

Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди та Україна офіційно звернулися до Ради безпеки ООН з проханням створити міжнародний кримінальний трибунал для притягнення до відповідальності винних у катастрофі літака «Малайзійських авіаліній» над територією України 17 липня 2014 року. Про це йдеться у повідомленні українського представництва при ООН. Але Росія відмовилась розглядати проект створення міжнародного трибуналу щодо збитого «Боїнга» і вже обіцяє накласти на нього вето.

ЗАВАНТАЖИТИ
Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба

Україна підтримала ідею створення трибуналу, говорить посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба. Адже відповідно до установленої практики саме судові органи, створені ООН або за її безпосередньої участі, є найбільш визнаними і легітимними, і держави будуть зобов’язані ефективно взаємодіяти з таким трибуналом, вважає Кулеба.

Україні, як і нашим партнерам, приховувати нема чого. Для нас головне, щоб покарали винних
Дмитро Кулеба

«Це те, чого ми хочемо, бо Україні, як і нашим партнерам, приховувати нема чого, ми відкриті. Для нас головне, щоб покарали винних. Для нас важливо, щоб усі інші держави, що причетні до цієї трагедії, також взаємодіяли з судом і у них не було жодних підстав ставити під сумнів його легітимність. І таку легітимність якраз може надати ООН», – наголосив Кулеба в коментарі для Радіо Свобода.

Міністерство закордонних справ Росії у свою чергу заявляє, що «поспішність у просуванні резолюції та її розширене охоплення дають привід думати, що окремі держави намагаються знайти привід використовувати трагедію МН-17 для чинення тиску на Росію».

Крім того, МЗС Росії повідомляє, що «до теперішнього часу не було прецедентів створення міжнародних трибуналів для кримінального переслідування осіб, винних в актах, спрямованих проти цивільної авіації. Ніхто не пропонував створювати трибунал ні в 1988 році після того, як був збитий іранський пасажирський літак над Перською затокою, ні в 2001 році – після катастрофи російського цивільного літака авіакомпанії «Сибір».

Квіти та дитячі іграшки біля посольства Нідерландів в Україні в пам’ять загиблих людей, які летіли в «Боїнгу» рейсу MH17. Київ, 21 липня 2014 року
Квіти та дитячі іграшки біля посольства Нідерландів в Україні в пам’ять загиблих людей, які летіли в «Боїнгу» рейсу MH17. Київ, 21 липня 2014 року

У разі вето Росії в Раді безпеки ООН, рішення може ухвалити Генеральна асамблея – Матвійчук

Олександра Матвійчук
Олександра Матвійчук

Рішення про створення трибуналу має бути ухвалене на Раді безпеки ООН, пояснює голова правління громадської організації «Центр громадянських свобод» Олександра Матвійчук. І очевидним є той факт, що Росія скористається правом вето.

Росія поставить вето, тим самим залишить можливість створення цього трибуналу тільки Генеральною асамблеєю ООН
Олександра Матвійчук

«Ми наперед знаємо, що коли це рішення буде винесене на Раду безпеки ООН, Росія просто заблокує його прийняття і поставить вето, тим самим залишить можливість створення цього трибуналу тільки Генеральною асамблеєю ООН, що в рази збільшує кількість часу, який буде потрібен на ухвалення такого рішення, бо потрібно буде переконати значно більшу кількість країн проголосувати за створення міжнародного трибуналу», – вважає Матвійчук.

У коментарі для Радіо Свобода Матвійчук також зауважила, що кожного разу, коли звичайні люди в інших країнах чують, що не потрібно створювати міжнародний трибунал для розслідування злочину, коли пасажирський літак був збитий і майже 300 невинних людей загинули, – це тільки ще більше дискредитує Росію в очах міжнародної спільноти.

Рейс MH-17, що прямував із Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав катастрофи 17 липня 2014. На борту були 298 осіб, жодному з яких не вдалося врятуватися.

Уламки «Боїнга» біля селища Грабове. 23 липня 2014 року
Уламки «Боїнга» біля селища Грабове. 23 липня 2014 року

Експерти припускають, що «Боїнг», швидше за все, був збитий в результаті ракетного удару. У Києві заявляють, що в літак влучила ракета класу «земля-повітря», випущена з території, котру контролювала угруповання «ДНР», що визнане в Україні терористичним. А Міноборони Росії заявляє, що відповідальність за катастрофу лежить на Збройних силах України.

Станом на зараз комісія, що займається катастрофою «Боїнга», підготувала чорновий варіант звіту, який був розісланий всім сторонам, залученим у розслідування. Подробиці звіту Нідерландська рада з безпеки не повідомила, проте відправила всі матеріали представникам Малайзії, України, Росії, США, Великобританії, Австралії та Нідерландів. Коментарі від них прийматимуть протягом 60 днів. Остаточний варіант звіту очікується в першій половині жовтня.

На цю ж тему:

03.07.2015
Росія «бачить» більше питань, ніж відповідей, у звіті про MH17

Москва заперечує, що причетна до збиття авіалайнера далі

09.07.2015
Росія боїться Міжнародного трибуналу (преса)

Росія, побоюючись відповідальності за загибель людей, блокуватиме створення Міжнародного трибуналу щодо збитого «Боїнга» на Донбасі далі

29.06.2015
Bellingcat назве причетних до трагедії MH17 у роковини падіння «Боїнга»

Таємниці Міноборони Росії можна відшукати у соцмережах, необхідне тільки терпіння далі
26.06.2015
Росія виступає проти міжнародного трибуналу щодо збиття MH17 під егідою ООН

далі

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG