Доступність посилання

logo-print
24 Лютий 2017, Київ 06:28
Новини | Міжнародні

У Росії вийшов із колонії один із засуджених у «Болотній справі»


Ілля Гущин

Ілля Гущин

У Росії фігурант «Болотної справи» 26-річний Ілля Гущин, засуджений до 2,5 років колонії, вийшов на свободу. 5 серпня закінчився призначений йому термін покарання, який він відбував у колонії загального режиму в Тулі.

У серпні 2014 року Замоскворецький суд Москви визнав Гущина винним в участі в масових заворушеннях і в застосуванні насильства проти поліції під час подій 6 травня 2012 року на Болотній площі в Москві.

Гущина звинуватили в тому, що він хапав за одяг співробітників ОМОНу, перешкоджаючи затриманню демонстрантів. Сам Гущин у суді визнав факт сутички з поліцією, але наполягав на тому, що він намагався захистити учасників акції, яких били поліцейські.

Гущин був затриманий у лютому 2013 року. Він став шостим фігурантом «Болотної справи», що вийшов на свободу. Всього у справі були затримані 33 людини. Під слідством зараз перебувають двоє – Іван Непомнящих і Наталія Пелевіна. У рамках справи засудили 18 людей, 10 з яких досі перебувають у колоніях. 13 осіб амністували. Ніхто з фігурантів справи виправданий не був.

Узгоджена з владою опозиційна хода у столиці Росії навесні 2012 року завершилася сутичками демонстрантів із поліцією. Влада Росії вважає ці події «масовими заворушеннями». Правозахисники називають справу політично мотивованою.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG