Доступність посилання

24 жовтня 2016, Київ 17:32
Новини | Суспільство

Мінкульт оприлюднив список «загрозливих» для безпеки України іноземців


©Shutterstock

©Shutterstock

Міністерство культури України оприлюднило список іноземних громадян, які за погодженням зі Службою безпеки України, визнані такими, що загрожують безпеці України. Як йдеться на сайті відомства, список з 14 прізвищ може розширитись, залежно від звернень силовиків до Міністерства культури.

У списку станом на 7 серпня вказано імена здебільшого діячів культури Росії, а також одного – Франції (з наявністю російського паспорта – ред.): Володимир Кучеренко, Єгор Холмогоров, Михайло Хазін, Олег Газманов, Йосиф Кобзон, Валерія Перфілова, Йосиф Пригожин, Сергій Безруков, Михайло Боярський, Микола Расторгуєв, Іван Охлобистін, Михайло Порєченков, Григорій Лепс та Жерар Депардьє.

Раніше Міністерство культури повідомляло про формування переліку з понад ста іноземних «митців», які загрожують національній безпеці України. Цей перелік передали до СБУ, яка і мала провести розслідування і на основі матеріалів переданих до суду, отримати рішення звідти про включення цих осіб до списку «нев’їзних» на територію України.

Крім того, Держкіно відмовляє у видачі або припиняє дію вже виданого державного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів, зокрема, якщо один із його учасників є особою зі списку «загрозливих» для безпеки України.

Більшість осіб потрапили до списку через своє публічне схвалення дій Кремля щодо анексії Криму і підтримки бойовиків на сході України.

На дотичну тему:

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG