Доступність посилання

23 Квітень 2017, Київ 08:50
Новини | Міжнародні

В ООН занепокоєні через заборону ісламської партії в Таджикистані


Управління верховного комісара ООН із прав людини висловлює занепокоєння через ризик збільшення порушень прав людини в Таджикистані після нещодавнього рішення Душанбе про заборону Партії ісламського відродження Таджикистану.

У заяві від 2 жовтня агентство ООН вказало на арешт і затримання понад 10 членів цієї партії з початку вересня.

29 вересня Верховний суд Таджикистану офіційно вніс до реєстру терористичних і екстремістських організацій Партію ісламського відродження Таджикистану, що була заборонена минулого місяця й була зобов’язана припинити діяльність до 7 вересня.

Рішення було винесене через кілька годин після того, як Міністерство внутрішніх справ Таджикистану повідомило про арешт юриста цієї партії Бузурґмегра Йорова. Його звинувачують у шахрайстві й підробці документів.

Протягом вересня були арештовані також 13 провідних членів цієї партії за підозрою в участі у збройному заколоті під керівництвом тодішнього заступника міністра оборони Таджикистану, теж вихідця з цієї партії. Самого колишнього урядовця, генерала Абдугаліма Назарзоду, за повідомленнями, вбили 16 вересня в перебігу спецоперації, внаслідок якої також була вбита низка його прихильників, що взялися за зброю.

Керівник Партії ісламського відродження Таджикистану Мугіддін Кабірі, який живе у вигнанні, називає всі звинувачення проти партії і нього особисто політично мотивованими.

До заборони ця партія, єдина зареєстрована ісламська партія у країнах Середньої Азії, була частиною легального політичного життя Таджикистану, відколи за умовами домовленостей між владою й опозицією про завершення п’ятирічної громадянської війни 1997 року Об’єднаній таджицькій опозиції, частиною якої була Партія ісламського відродження, відійшло близько третини державних посад.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG