Доступність посилання

logo-print
23 Лютий 2017, Київ 20:44
Новини | Політика

Джелял: у «справі 26 лютого» судять лише кримських татар


Сімферополь, мітинг 26 лютого 2014 року

Сімферополь, мітинг 26 лютого 2014 року

Слідство у «справі 26 лютого» у Криму ведеться «вкрай однобоко», оскільки обвинуваченими виступають тільки кримські татари, тоді як у цей день проходили одночасно два мітинги, і другий очолював нинішній «голова» Криму Сергій Аксьонов. Про це в ефірі Радіо Крим.Реалії заявив перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял.

За його словами, учасники другого мітингу не тільки не притягнуті до відповідальності, але й виступають як потерпілі.

«Ми вважаємо у цілому «справу 26 лютого» незаконною, необґрунтованою, оскільки події відбувалися на території України, і розслідувати ці події зможуть тільки правоохоронні органи України. Тому ми у цілому розцінюємо будь-яку інформацію у цій справі як негативну, несправедливу», – зазначив Наріман Джелял.

Коментуючи вирок, винесений у «справі 26 лютого» відеооператору кримськотатарського телеканалу ATR Ескендеру Небієву, який отримав 2,5 роки умовно, перший заступник голови Меджлісу зазначив: «Ми дуже раді за Ескендера і його родину, за те, що він перебуває на свободі».

«У випадку з Ескендером Небієвим, сім’я якого і сам він пережили дуже важкі часи, і зараз переживають, ми розуміємо, що вони вже переситилися «російським правосуддям», і просто хочуть, щоб їх залишили в спокої», – наголосив Наріман Джелял.

Арешти і суди у «справі 26 лютого» у Криму стосуються подій 2014 року, коли під кримським парламентом зібралися кілька тисяч прихильників кримськотатарського Меджлісу, з одного боку, і «Русского єдінства», з іншого. Організаторами заходів протилежного спрямування виступили голова Меджлісу Рефат Чубаров і лідер «Русского єдінства» Сергій Аксьонов. Тоді у результаті сутичок двоє людей загинули. Слідчий комітет Росії після анексії Криму порушив за цим фактом кримінальну справу.

У рамках її розслідування «за підозрою в організації та участі у масових заворушеннях» 29 січня поточного року був, у тому числі, заарештований заступник голови Меджлісу Ахтем Чийгоз. Термін арешту заступника голови Меджлісу, який неодноразово продовжували, нині закінчується 19 листопада.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG