Доступність посилання

logo-print
24 Лютий 2017, Київ 03:53
Новини | Політика

Рада ухвалила за основу перші 4 законопроекти з «безвізового» пакету


©Shutterstock

©Shutterstock

Депутати розпочали розгляд пакету законопроектів необхідних для лібералізації безвізового режиму з ЄС.

Так, парламентарі вже ухвалили у першому читанні чотири технічних законопроекти: №3155 (про біженців, які потребують додаткового або тимчасового захисту), №3171 (щодо встановлення факту народження або смерті на тимчасово окупованій території).

«Ті наші українські громадяни, які хочуть отримати легітимні документи про народження і смерть, і про реєстрацію актів цивільного стану зможуть звернутися до будь-якого судового органу на території України і протягом 24 годин отримати рішення суду, який буде констатувати юридично доконаний факт», – сказав, представляючи законопроект №3171 міністр юстиції Павло Петренко.

Натомість законопроекти №3159 (щодо удосконалення положень судового захисту іноземців та осіб без громадянства) та №1658 (проект трудового кодексу) депутати розкритикували.

При цьому Верховна Рада провалила розгляд норми Трудового кодексу щодо заборони трудової дискримінації, яка є обов'язковою умовою для скасування Євросоюзом віз для громадян України.

«Ця норма має звучати таким чином: забороняється будь-яка дискримінація у сфері праці, зокрема порушення принципу рівності прав і можливостей, пряме або непряме обмеження прав працівників залежно від раси, кольору шкіри, політичних релігійних та інших переконань, статі, гендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, етнічного, соціального та іноземного походження…», – сказала депутат від «Блоку Петра Порошенка» Ірина Геращенко.

За ухваленням законів з балкону у сесійній залі спостерігають депутати європейського парламенту на чолі зі співголовою парламентського комітету асоціації Україна-ЄС Андрієм Пленковичем та послом ЄС в Україні Яном Томбінським. Закликав депутатів плідно попрацювати і присутній у залі Арсеній Яценюк з урядовцями.

Крім того, у порядку денному містяться три важливі антикорупційні законопроекти, за які парламентарі голосуватимуть у другому читанні. Це законопроекти 2540а і 2541а, які передбачають удосконалення процедури накладення арешту на майно, яке набуте корупційним шляхом та розширення сфери застосування спеціальної конфіскації, а також створення Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (законопроект №3040).

Раніше Порошенко наголошував, що парламент до 9 листопада має ухвалити пакет з 13 законів щодо безвізового режиму між Україною та ЄС.

На початку жовтня Верховна Рада підтримала пакет законів, які потрібні для лібералізації візового режиму з ЄС. Це закони, які запроваджують фінансування політичних партій з державного бюджету, які вносять зміни до Кримінального процесуального кодексу і регламентують питання арешту майна в разі виникнення корупційних ризиків. Також депутати підтримали створення національного агентства, яке розшукуватиме активи, здобуті корупційним шляхом.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG