Доступність посилання

logo-print
23 Березень 2017, Київ 10:32
Новини | Політика

Геращенко заявила, що бойовики шантажують Україну заручниками


Ірина Геращенко, архівне фото

Ірина Геращенко, архівне фото

Народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Ірина Геращенко заявила, що бойовики на Донбасі шантажують Україну заручниками й намагаються використати їхнє утримання для тиску щодо амністії.

Після зустрічі в Мінську Тристоронньої контактної групи і її робочих підгруп Геращенко, яка є також представником України в підгрупі з гуманітарних питань, написала у фейсбуці, що головною темою зустрічей було «загострення ситуації на Донбасі, порушення режиму припинення вогню з боку бойовиків, їхнє пристрасне бажання зірвати мирний процес на догоду Кремлю і звинуватити в усьому Київ».

«Тим часом емісари Москви носяться світом із мантрою, що Київ сам у всьому винен і це його війна. Ні, це війна Росії проти України, і аргументів, що робить російська зброя і російські військові на нашій території, немає. Тому є намагання заговорити процес, відволікти увагу, створити чергові провокації з обстрілами», – написала Геращенко.

За її словами, на всіх підгрупах українська сторона чітко заявила: безпекова ситуація є передумовою для вирішення всіх інших питань. «На жаль, новин про звільнення полонених і інші важливі проблеми на сьогодні немає», – додала вона.

У вівторок, 17 листопада, в білоруському Мінську Тристороння контактна група закликала всі сторони протистояння на Донбасі припинити порушення мінських домовленостей, заявив спеціальний представник Організації з безпеки і співпраці в Європі Мартін Сайдік.

Він також повідомив, що підгрупа з питань безпеки, обговорила порушення режиму припинення вогню, а також тему розмінування. Домовилися, що до кінця місяця сторони мають обмінятися даними щодо пріоритетних ділянок для розмінування. Підгрупа з гуманітарних питань, сказав Сайдік, домовилася прискорити звільнення незаконно утримуваних осіб. Почати мають із хворих і важко поранених. А підгрупа з політичних питань продовжила обговорювати місцеві вибори в окупованій частині Донбасу відповідно до мінських домовленостей. На цій зустрічі йшлося про участь у цих виборах політичних партій чи питання амністії.

На запитання щодо можливості продовжити на 2016 рік виконання мінських домовленостей, які в нинішньому вигляді передбачають, що мають бути виконані до кінця 2015-го, Мартін Сайдік не відповів прямо. Він заявив, що ще цього року є досить часу. «Дайте нам попрацювати до кінця року, а тоді дамо вам відповідь», – сказав він.

Наступне засідання Тристоронньої контактної групи має відбутися 24 листопада.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG