Доступність посилання

24 жовтня 2016, Київ 21:35
Новини | Суспільство

Україна працюватиме над розширенням географії визнання Голодомору геноцидом – Порошенко


Плакат Юрія Неросліка

Плакат Юрія Неросліка

Президент України Петро Порошенко заявляє, що Україна докладатиме зусиль для того, щоб якомога більше держав у світі визнали Голодомор актом геноциду українського народу. Про це Порошенко сказав у суботу під час жалобних заходів на території Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» у Києві.

«Багато країн та низка міжнародних організацій офіційно визнали Голодомор геноцидом. Міністерство закордонних справ, уряд і я, як президент, будуть продовжувати роботу над розширенням географії визнання», – сказав президент.

Він нагадав, що 80% українців визнають, що Голодомор 1932-1933 років був геноцидом.

Президент України Петро Порошенко, 28 листопада 2015 року

Президент України Петро Порошенко, 28 листопада 2015 року

Раніше цього ж дня Петро Порошенко написав на сторінці у Facebook, що Голодомор був проявом гібридної війни, яку Росія веде проти України.

«Сьогодні ми традиційно запалюємо свічки в пам'ять жертв Голодомору. Молимось за багатомільйонний небесний легіон українського люду. Світлі душі невинно убієнних українців тут, незримо поруч з нами. Голодомор це ніщо інше як прояв багатовікової гібридної війни, яку Росія веде проти України», – зазначив президент.

Відповідно до указу президента від 13 листопада про заходи до Дня пам’яті жертв геноциду та голодоморів українського народу, МЗС України отримало доручення активізувати роботу з визнання міжнародною спільнотою Голодомору 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу.

В Адміністрації президента України з метою привернення уваги світової спільноти до Голодомору як акту геноциду зняли телевізійний ролик, що змальовує масштаб трагедії у цифрах: у пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини, щогодини – 1440, щодоби – 34 560, загалом загинули 4,5 мільйона українців.

Відповідно до результатів соціологічного опитування, проведеного у жовтні групою «Рейтинг», із твердженням, що Голодомор 1932-33 років був геноцидом українського народу, погоджуються 80 відсотків опитаних українців.

24 країни офіційно визнали Голодомор геноцидом українського народу.

У передостанню суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв голодоморів.

(Президент України разом із дружиною вшанували пам'ять жертв Голодомору )

На цю ж тему:

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG