Доступність посилання

20 жовтня 2016, Київ 22:41
Новини | Суспільство

Війна і страждання закінчаться – патріарх УПЦ КП Філарет у різдвяному привітанні


Християни східного обряду відзначають 7 січня Різдво Христове. У Києві в ніч з 6 на 7 січня у Володимирському соборі відбулося урочисте богослужіння на чолі предстоятелем Української православної церкви Київського патріархату Філаретом. Раніше у своєму різдвяному привітанні він висловив упевненість в тому, що українці переможуть у війні і боротьбі з корупцією.

«Якщо ми не боремося, Господь посилає різні страждання, через які шляхом терпіння ми досягаємо спасіння. Тому ми і терпимо і страждання, і війну. Але повинні знати, що Господь приведе все на краще. І війна закінчиться, і страждання закінчаться, і ми переможемо неправду і корупцію, яка існує в нашій державі », – сказав Філарет.

Про те, що Україна здобуде перемогу у війні, сказав у своєму різдвяному привітанні і президент України Петро Порошенко.

«Ми обов’язково переможемо, як заповідав нам апостол Павло: «Одягнувшись у броню вiри й любові та в шолом надiї на спасiння!» Особливо вітаю українських воїнів, які стоять сьогодні на захисті Вітчизни. Як свята Церква духовно захищає нас з небес, так наше героїчне військо береже нас на землі», – сказав президент Порошенко.

У той час як християнські церкви західного обряду і протестанти користуються прийнятим у звичайному житті григоріанським календарем також і як церковним, деякі православні церкви і католицькі церкви східних обрядів (серед них і українські), а також так звані давньосхідні церкви продовжують використовувати як церковний календар давніший і менш точний юліанський, що відстає від реального вже на два тижні, тоді як звичайне життя в їхніх країнах іде за григоріанським календарем. Таким чином, через те, що Новий рік опиняється перед Різдвом, вірні або мусять через піст вельми скромно святкувати новорічні свята, або порушують піст.

При цьому більшість православних церков світу вже перейшла на реформований календар, що зветься новоюліанським: він на практиці цілком збігається з григоріанським (різниця в один день настане тільки 2800 року), відтак і всі нерухомі свята, серед них і Різдво, припадають на ті самі дні, що й у григоріанському. Але Великдень та інші рухомі свята, пов’язані з датою Великодня, далі визначаються в новоюліанському календарі за тими самими правилами, що й у старому юліанському.

На цю ж тему:

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG