Доступність посилання

23 Квітень 2017, Київ 08:48
Новини | Міжнародні

Остаточні результати виборів в Ірані: більшість отримали помірковані сили


Міністр внутрішніх справ Ірану Абдолреза Рахмані Фазлі повідомляє про результати виборів, Тегеран, 29 лютого 2016 року. В Ірані за вибори відповідає МВС.

За остаточними попередніми результатами виборів в Ірані 26 лютого, помірковані сили здобули більшість у парламенті і в іще одному впливовому органі, Раді експертів.

Зокрема, в парламенті реформісти-прихильники нинішнього президента Хасана Роугані, а також помірковані консерватори, що виступили за ядерну угоду зі світовим співтовариством, разом мають понад половину мандатів і зможуть контролювати парламент, якщо погодяться об’єднати сили.

Ці сили, серед іншого, здобули всі 30 місць від столичної провінції Тегеран.

Натомість консерватори, що виступили проти ядерної угоди, мають наразі 68 місць у новому складі Ісламської дорадчої ради, як офіційно називається однопалатний парламент із 290 місць. У попередньому складі вони мали понад 100 місць.

П’ять мандатів зарезервовані для релігійних меншин, долю ще 59 вирішить друге коло виборів – найімовірніше, у квітні.

В іще одних виборах, що відбулися минулої п’ятниці, реформісти здобули 52 місця з 88 у Раді експертів – органі, що, серед іншого, обирає верховного керівника Ірану – фактичного лідера ісламської держави (президент в Ірані є головою уряду і виконує деякі функції голови держави, але ним не є). При цьому деякі впливові консерватори програли боротьбу за переобрання.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG