Доступність посилання

logo-print
23 Лютий 2017, Київ 18:44
Новини | Міжнародні

Вчені Франції вказали зв’язок між хворобою зіка і синдромом Ґієна-Барре


Французькі вчені заявляють, що встановили зв’язок між хворобою зіка і синдромом Ґієна-Барре. У дослідженні, опублікованому 29 лютого в інтернет-журналі Lancet, йдеться про аналіз даних спалаху хвороби зіка у Французькій Полінезії 2013–2014 років. Дослідники за його підсумками заявили про ризик розвитку синдрому Ґієна-Барре у 2,4 випадках на кожні 10 тисяч людей, інфікованих вірусом зіка.

«У регіонах, які постраждали від вірусної епідемії зіка, ймовірно, побачимо значне збільшення кількості хворих з серйозними неврологічними ускладненнями», – сказав провідний дослідник Інституту Пастера у Франції Арно Фонтане.

Рідкісний синдром Ґієна-Барре атакує нервову систему людини, викликаючи тимчасовий параліч, який у 5% випадків призводить до смерті.

Хвороба зіка, викликана однойменним вірусом, що може викликати серйозні вроджені дефекти в дітей матерів, які перехворіли вагітними, нині найбільше шириться Латинською Америкою. Всесвітня організація охорони здоров'я назвала її медичною загрозою планетарного масштабу.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG