Доступність посилання

23 Квітень 2017, Київ 08:55
Новини | Суспільство

У Києві презентували виставку «Ідентичність. За завісою неозначеності»


Київський Національний художній музей 18 березня презентував виставку «Ідентичність. За завісою неозначеності». У ній взяли участь понад 30 художників з України та Північно-Балтійських країн.

Вони розмірковують про те, якими себе бачать мешканці різних частин Європи, як вони переосмислюють радянське минуле і як міграційна криза змінює самоусвідомлення західних країн. Спеціально для цього проекту музей повністю зняв постійну експозицію другого поверху.

«Ідентичність складається з багатьох шарів, – каже кураторка виставки та директорка Латвійського центру сучасного мистецтва Солвіта Кресе. – Це й територія, й національність, і географічна належність, індивідуальність, гендер, тощо». Загальною метафорою назви виставки стала робота українського художника Романа Мініна «Килим обіцянок», де він зображує «міфологію Донбасу», й під якою лишилася класична робота Миколи Івасюка «В’їзд Богдана Хмельницького до Києва 1649 року». Таким чином утворюються щонайменше два шари української ідентичності, пояснює куратор.

Деякі з іноземних художників створили свої роботи в Україні. Литовська художниця Крістіна Інчюрайтє створила звукову інсталяцію, яка відтворює звуки усередині скульптури «Родіна-мать». А шведський митець Маттс Лейдерстам використав анонімні роботи з спецфонду НХМУ.

Виставка «Ідентичність. За завісою неозначеності» триватиме до 22 травня. Упродовж цього часу також відбуватиметься паралельна освітня та дискусійна програма.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG