Доступність посилання

logo-print
27 Березень 2017, Київ 08:33
Новини | Міжнародні

Президент Сирії привітав взяття Пальміри його військами


Сирійські війська наступають на Пальміру, фото надане сирійським державним агентством SANA 24 березня 2016 року

Сирійські війська наступають на Пальміру, фото надане сирійським державним агентством SANA 24 березня 2016 року

Президент Сирії Башар аль-Асад привітав взяття його військами міста Пальміри в центрі країни, що було захоплене бойовиками екстремістського угруповання «Ісламська держава».

За його словами, це «важливе досягнення» і «ще одне свідчення успіху стратегії, яку здійснює сирійська армія та її союзники у війні проти тероризму».

При цьому Асад розкритикував коаліцію під проводом США, що здійснює повітряні удари по об’єктах «Ісламської держави» в Сирії й сусідньому Іраку, заявивши, що ця коаліція «не має серйозного наміру боротися з тероризмом».

Раніше в неділю сирійські урядові засоби інформації повідомили, а активісти підтвердили, що сирійські урядові війська і ополчення їхніх союзників за підтримки Збройних сил Росії повністю взяли під контроль місто Пальміру, після кількатижневих боїв остаточно вибивши з нього бойовиків угруповання «Ісламська держава» (за даними активістів, уранці ще тривала перестрілка лише на одній із околиць). Нині, за повідомленнями, триває розмінування Пальміри.

Взяття міста стало значною символічною і стратегічною перемогою урядових військ Сирії, які останніми місяцями за підтримки Збройних сил Росії здійснили помітний поступ у боротьбі з супротивниками – силами сирійської опозиції, а також ісламістами. Тепер повністю під контролем урядових сил опинилася дорога від Пальміри до міста Ар-Ракка, яке ісламісти називають своєю «столицею»; це означає, що для відступу їм лишається тільки напрямок на схід, до кордону з Іраком. Також, за словами сирійських військових, це створює плацдарм і для наступу на ще одне наразі захоплене ісламістами сирійське місто, Дейр-ез-Зор.

Ісламісти захопили і великий археологічний комплекс руїн античного міста-держави Тадмора, відомого в Європі як Пальміра, і сусіднє сучасне місто Тадмор, яке на Заході теж називають Пальмірою, в оазі посеред сирійської пустелі у травні 2015 року. Це стало для них великим пропагандистським успіхом. При цьому на руїнах стародавньої Пальміри, що є об’єктом світової спадщини ЮНЕСКО, вони знищили кілька краще збережених античних храмів та інших споруд, заявивши, що таким чином «борються з ідолопоклонством». В ЮНЕСКО це назвали воєнним злочином, що має бути покараний через Міжнародний кримінальний суд.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG