Доступність посилання

31 Березень 2017, Київ 00:19
Новини | Політика

Верховний суд Росії підтвердив вирок українцеві, засудженому за «шпигунство»


Ілюстраційне фото

Ілюстраційне фото

Верховний суд Росії визнав законним вирок громадянину України Валентину Виговському, засудженому до 11 років ув’язнення за звинуваченням у шпигунстві.

Суд вирішив залишити апеляційну скаргу Виговського і його захисту без задоволення.

За даними російських ЗМІ, суд відбувався у закритому режимі, бо матеріали справи містили інформацію з грифом «секретно».

Московський обласний суд засудив Виговського до 11 років позбавлення волі в колонії суворого режиму за звинуваченням у шпигунстві у грудні минулого року.

За даними ФСБ Росії, Виговський «потрапив у поле зору» у 2012 році за підозрою в тому, що він здобував секретну інформацію для «іноземної держави», якої саме, не вказано. Російські силовики заявили, що громадянин України через інтернет залучав працівників організацій російського оборонно-промислового комплексу авіаційно-космічного профілю до збору даних за гроші, його нібито цікавила закрита технічна документація про провідні перспективні розробки.

Міністерство закордонних справ України висловлювало протест через вирок. У МЗС зазначали, що консули України майже 8 місяців з часу арешту не мали доступу до ув’язненого українця, судові слухання у його справі проходили у закритому режимі, що є, на думку міністерства, «свідченням необ’єктивності та упередженості розгляду справи».

У зовнішньополітичному відомстві України називали інкриміновані Виговському злочини безпідставними, рішення Московського обласного суду політизованим і наполягали на негайному звільненні українця і його поверненні в Україну.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG