Доступність посилання

logo-print
23 Лютий 2017, Київ 23:22
Новини | Міжнародні

Азербайджан: 16 військових загинули в Нагірному Карабасі за два дні


Зруйнований обстрілом будинок у Мартакертському (Аґдеринському) районі Нагірного Карабаху, 4 квітня 2016 року

Зруйнований обстрілом будинок у Мартакертському (Аґдеринському) районі Нагірного Карабаху, 4 квітня 2016 року

Упродовж двох останніх днів у Нагірному Карабасі загинули 16 азербайджанських військових, повідомило 5 квітня міністерство оборони Азербайджану.

В оборонному відомстві також заявили, що «минулої ночі напруженість уздовж всієї лінії фронту зберігалася». «Вірменська сторона продовжує обстрілювати населені пункти, розташовані поблизу лінії зіткнення військ», – стверджують азербайджанські військові.

Міністерство оборони Вірменії, зі свого боку, заявило, що азербайджанська армія минулої ночі застосувала в боях на лінії зіткнення в Нагірному Карабасі реактивну систему залпового вогню «Смерч».

За цими даними, триває обстріл населених пунктів Нагірного Карабаху і позицій «Армії оборони» цього сепаратистського регіону Азербайджану по всій лінії зіткнення. Азербайджанська сторона й далі активно застосовує безпілотні літальні апарати, один з яких збитий карабаськими силами, йдеться в повідомленні міноборони Вірменії.

Ситуація у Нагірному Карабасі різко загострилася у ніч на суботу, 2 квітня. І вірменська, і азербайджанська сторона звинуватили одна одну у наступі з застосуванням важкого озброєння. З обох сторін уже загинули десятки людей.

Нагірний Карабах, населений переважно вірменами, оголосив про вихід зі складу Азербайджану у 1991 році. Це призвело до збройного конфлікту, під час якого Азербайджан втратив контроль над територією, загинуло близько 30 тисяч людей. Нині сили, складені з етнічних вірмен, контролюють не лише територію Нагірного Карабаху, а й панівні висоти навколо цього регіону. Таким чином, Азербайджан не має фактичної влади приблизно над п’ятою частиною території, яка юридично цій державі належить.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG