Доступність посилання

logo-print
23 Лютий 2017, Київ 18:42
Новини | Міжнародні

Сторони конфлікту в Нагірному Карабасі домовилися про перемир’я


Вірменські позиції в Нагірному Карабасі, 3 квітня 2016 року

Вірменські позиції в Нагірному Карабасі, 3 квітня 2016 року

Азербайджан і підтримувані Вірменією сепаратисти в Нагірному Карабасі домовилися про перемир’я.

У Міністерстві оборони Азербайджану повідомили, що пристали на пропозицію припинення вогню від 12:00 за місцевим часом. Як заявили у відомстві, всі операції з обох боків «припинені».

Фактична влада Нагірного Карабаху підтвердила досягнення угоди про перемир’я.

Ситуація у Нагірному Карабасі різко загострилася у ніч на 2 квітня. І вірменська, і азербайджанська сторона звинуватили одна одну у наступі з застосуванням важкого озброєння. З обох сторін уже загинули, за різними даними, від 40 до 64 людей.

Дипломати із так званої Мінської групи посередників із врегулювання конфлікту – Франції, Росії, США, мають 5 квітня провести засідання у Відні з приводу загострення нагірнокарабаського конфлікту.

Нагірний Карабах, автономія у складі міжнародно визнаних кордонів Азербайджану, більшість населення якої становлять вірмени за національністю, одностороннім чином проголосив незалежність після війни 1988–1994 років, унаслідок якої Азербайджан втратив контроль над регіоном. У Баку вважають, що цей регіон окупувала Вірменія. Самопроголошеної «незалежності» Нагірного Карабаху формально не визнає жодна держава світу, зокрема й Вірменія. Фактично ж Єреван надає цьому сепаратистському регіонові Азербайджану всіляку підтримку.

Внаслідок конфлікту довкола Нагірного Карабаху загинули близько 30 тисяч людей.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG