Доступність посилання

28 Лютий 2017, Київ 14:23
Новини | Політика

Джемілєв: після заборони Меджлісу в Росії кримські татари в очах влади стали естремістами


Мустафа Джемілєв, народний депутат України, лідер кримських татар

Мустафа Джемілєв, народний депутат України, лідер кримських татар

Лідер кримських татар Мустафа Джемілєв заявив про те, що через заборону Меджлісу в Росії всі представники кримсько-татарського народу, які брали участь у виборах делегатів Меджлісу, перебувають під загрозою звинувачення в екстремізмі. Про це він заявив під час дискусії «Головування Німеччини в ОБСЄ –час для захисту прав людини на Донбасі і в Криму», яка проходить зараз в Києві. Захід організований представництвом Фонду Фрідріха Науманна та Центром громадянських свобод.

«Меджліс – це не просто організація, і навіть не коло однодумців. Це орган, обраний своїм народом, – зазначив Джемілєв. – У роки перебудови нам вдалося провести серед всього нашого народу вибори на Національний з’їзд, який таємним голосуванням обрав представницький орган. Після цього серед усіх кримських татар були проведені вибори до місцевих і регіональних Меджлісів».

За словами Джемілєва, в даний час в Криму налічується близько 230 місцевих і регіональних Меджлісів, в яких задіяно 2500 осіб, яких можуть звинуватити в екстремізмі за приналежність до Меджлісу. «Не потрібно органам російським доводити, що вони щось зробили, досить довести, що вони належали до цієїорганізації. А ті, хто обирав, виходить, – теж. Тепер увесь кримськотатарський народ є в очах російських окупантів екстремістами».

Крім того Джемілєв заявив, що від моменту окупації Криму до початку 2015 року правоохоронними органами Росії було проведено там понад 200 обшуків. Серед зниклих і вбитих нараховують 22 людини. «І найстрашніше те, що нинішня влада республіки Крим не тільки не розслідує фактів вбивства – бо ж винуватців знайти не важко – але й використовує ці випадки для залякування. Якщо людина тримається гідно, їй загрожують: «А ти не боїшся прірви?». Ось із яким чудовиськом нам доводиться мати справу», – зазначив Джемілєв.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 початком тимчасової окупації Криму й Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію й анексію Криму незаконними й засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова й називає це «відновленням історичної справедливості».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG