Доступність посилання

30 Квітень 2017, Київ 13:55

Комітет захисту журналістів заявив, що влада Росії повинна припинити блокування сайту Крим.Реалії, проекту української редакції Радіо Свобода.

«Право на доступ до інформації записане і в Конституції Росії, і в угодах, які Росія підписала. Прокурори мусять підтримати це право і негайно відновити доступ до сайту Крим.Реалії», – заявив старший дослідник програми Європи й Середньої Азії Комітету захисту журналістів Музаффар Сулейманов.

У заяві комітету згадано повідомлення встановленої у Криму Росією прокуратури про те, що вона визнала сайт Крим.Реалії таким, що «систематично вміщує публікації екстремістського спрямування, спрямовані на розпалювання міжнаціональної й міжетнічної ворожнечі», і, зокрема, «здійснює інформаційний супровід дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Росії, пропаганду проведення так званої «громадянської блокади Криму».

Генеральна прокуратура Росії підтримала позицію російської прокуратури Криму й підготувала вимогу обмежити доступ до сайту до російської Федеральної служби нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій, відомої як «Роскомнагляд», і нині доступ до сайту заблокований, мовиться в повідомленні.

Раніше в четвер із засудженням блокування сайту Крим.Реалії в окупованому Криму і в Росії виступило керівництво Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода. «Це акт агресії, використаний під обурливим приводом екстремізму задля запровадження цензури проти Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода і унеможливлення доступу аудиторії в Росії і у Криму до отримання правди про анексію… Ми засуджуємо це як зазіхання на роботу Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода і право громадян на отримання вільного доступу до інформації», – заявив віце-президент Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода Ненад Пеїч.

Про блокування доступу до сайту Крим.Реалії і у Криму, і в Росії користувачі повідомляли ще 11 травня. При цьому блокування було не повним: у деяких місцевостях чи в деяких провайдерів сайт лишався доступним.

У Криму, який із початку 2014 року незаконно окупований Росією, за рішенням «Роскомнагляду» вже заблокували низку інформаційних ресурсів. Російське відомство регулярно виступає з вимогою до інтернет-провайдерів обмежити доступ до ресурсів під приводом протидії «розпалюванню міжнаціональної та релігійної ворожнечі» і наявності «екстремістських матеріалів».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG