Доступність посилання

18 січня 2017, Київ 20:54
Новини | Політика

Адвокат: експерт у справі Шаріної знайшов екстремізм у дитячому журналі


Експерт у справі директора Бібліотеки української літератури у Москві Наталії Шаріної знайшов заклики до міжнаціональної ворожнечі у 23-х із 24-х проаналізованих книжок із бібліотечних фондів, зокрема і в дитячому журналі «Барвінок» за 2015 рік. Текст експертизи опублікував у Facebook адвокат Шаріної Іван Павлов.

Експертизу пройшли 24 видання, в тому числі, згадувані у зв’язку зі справою книжки «Голод в Україні», «Україна або смерть» і «Ментальність орди», а також книжки Дмитра Павличка, три видання якого внесені в Росії до федерального списку екстремістських матеріалів. Експерт не знайшов екстремізму лише в книжці Джорджа Сороса.

У дитячому журналі «Барвінок» доктор філологічних наук Євген Тарасов, який проводив експертизу, розцінив такими, що розпалюють ненависть слова «рашисти» і «москаль», пише адвокат.

У книжках Павличка, наприклад, Тарасов визнав антиросійським словосполучення «кремлівські хрестоносці», бо, на його думку, слово «хрестоносці» несе негативну конотацію. У книжці «Голод в Україні» розцінено як «негативна оцінка радянської влади» найменування СРСР імперією.

28 жовтня 2015 року в Бібліотеці української літератури в Москві відбувся обшук, у ході якого слідчі нібито виявили екстремістську літературу. Проти директора бібліотеки Наталії Шаріної порушили кримінальну справу за статтею про «розпалювання міжнаціональної ненависті і ворожнечі». 5 квітня їй також висунули звинувачення за статтею про розтрату. У кінці квітня суд продовжив термін її домашнього арешту до 29 липня.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав Наталію Шаріну політв’язнем.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG