Доступність посилання

logo-print
25 Березень 2017, Київ 16:05
Новини | Політика

Савченко закликала ПАРЄ підтримати українців «твердо й послідовно»


Надія Савченко під час виступу на сесії ПАРЄ. Страсбург, 20 червня 2016 року

Надія Савченко під час виступу на сесії ПАРЄ. Страсбург, 20 червня 2016 року

Народний депутат України Надія Савченко, член української делегації в ПАРЄ, закликала Парламентську асамблею Ради Європи «твердо і послідовно» підтримувати Україну, яка протистоїть російській агресії. Про це вона сказала, виступаючи у Страсбурзі на відкритті літньої сесії ПАРЄ.

«Ми платимо за спокій Європи й за мир своєї країни своєю кров’ю і життями своїх людей. Я прошу вас підтримати нас у цьому своєю твердою, послідовною і чіткою позицією», – заявила вона.

Савченко також заявила, що делегації Росії, «держави, що не поважає прав людини й імунітету депутата Парламентської асамблеї Ради Європи», повноваження у ПАРЄ не можуть бути повернуті.

«Надаючи волю мені й іншим українцям, Путін не робив кроку назустріч, а засвідчував свою зверхність», – сказала Савченко.

Савченко зазначила, що вона була викрадена, а це є порушенням прав людини. «Так само були викрадені всі українці, що наразі перебувають у Росії, і так само продовжуються викрадення кримських татар із Криму. За це слід відповідати у Європейському суді (з прав людини – ред.)», – сказала вона.

Надія Савченко подякувала всім, хто долучився до її звільнення з ув’язнення, і запевнила, що рада бути серед депутатів ПАРЄ.

При цьому вона зазначила, що не бажає нікому мати такого сусіда, як Росію.

«Країни, які мали, це знають», – додала вона.

Надія Савченко, що була ув’язнена в Росії, була звільнена у травні в результаті обміну на двох російських військових, затриманих на Донбасі.

Перебуваючи в ув’язненні, Надія Савченко була обрана до Верховної Ради на виборах восени 2014 року за партійним списком партії «Батьківщина». Відтак вона була делегована до Парламентської асамблеї Ради Європи й отримала міжнародний імунітет, який відмовилася визнавати Росія.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG