Доступність посилання

29 Березень 2017, Київ 14:42
Новини | Міжнародні

Меркель назвала розвиток демократії у Киргизстані шляхом до зміцнення відносин між Берліном і Бішкеком


Канцлер Німеччини Анґела Меркель та президент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв, Бішкек, 14 липня 2016 року

Канцлер Німеччини Анґела Меркель та президент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв, Бішкек, 14 липня 2016 року

Канцлер Німеччини Анґела Меркель, яка в середу прибула з офіційним візитом до Киргизстану, заявила, що розвиток демократії в цій країні відкриває шлях для міцних зв’язків між Берліном та Бішкеком.

На початку візиту, який розпочався в середу ввечері, Анґела Меркель зустрілася з президентом Киргизстану Алмазбеком Атамбаєвим. Він, у свою чергу, назвав візит Меркель «історичним», бо це вперше канцлер Німеччини відвідує цю центральноазійську країну.

Канцлер Німеччини вже зустрілася і з релігійними лідерами та лідерами національних меншин Киргизстану.

Візит Меркель до Киргизстану розглядають як данину проведеним у країні демократичним виборам, створенню вільних ЗМІ і відкритого громадянського суспільства в регіоні, де донедавна правили авторитарні лідери.

Після Киргизстану Меркель відвідає Монголію, оминувши при цьому Казахстан і Узбекистан, які з огляду на свої енергетичні ресурси є багатшими за Киргизстан.

У Киргизстані колись проживало багато німців за національністю, що в радянські часи були примусово депортовані туди з російського Поволжя. Нині, за попередніми даними, їх залишилось орієнтовно 9 тисяч 400 осіб. Це ті, хто залишився після масової хвилі виїзду до Німеччини та інших країн із розпадом Радянського Союзу.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG