Доступність посилання

29 Березень 2017, Київ 22:17
Новини | Політика

ГПУ розслідує передачу Калєтніку землі у справі про незаконне виділення 900 га Бучанського лісу (оновлено)


Ігор Калєтнік (архівне фото)

Ігор Калєтнік (архівне фото)

Генеральна прокуратура України заявляє, що розслідує факт передачі колишньому першому заступнику голови Верховної Ради Ігореві Калєтніку землі у справі про незаконне вилучення зі власності держави майже 900 гектарів Бучанського лісу в Київській області.

«Розслідують факт незаконного надання у власність 14 гектарів землі зі щойно зазначеної мною кількості шляхом її передачі на 141 підставну фізичну особу, а згодом – колишньому першому заступнику голови Верховної Ради Ігорю Калєтніку», – заявив керівник департаменту Генеральної прокуратури України Володимир Гуцуляк.

У рамках розслідування кримінального провадження за статтею «зловживання службовим становищем» підозри нікому наразі не висували, але найближчим часом будуть підготовлені відповідні документи, додали в прокуратурі.

Як зазначив Гуцуляк, наразі тривають обшуки в адміністративних приміщеннях Бучанської й Ірпінської міських рад, у приміщеннях підприємств, які виготовляли технічну документацію з відведення земель, а також за місцем проживання і реєстрації голів Бучанської та Ірпінської міськрад.

Тим часом захист Калєтніка називає інформацію Генпрокуратури недостовірною. Як заявила адвокат Калєтніка Ірина Залюбовська, лист якої є в розпорядженні Радіо Свобода, її підзахисний і члени його сім’ї не мають стосунку до землі в Бучі, що засвідчують його декларації про майно, які він подавав, перебуваючи на держслужбі.

«Більше того, враховуючи постанову Кабінету міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1127 «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», окрім іншого, затверджено порядок доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Інформацію з Державного реєстру прав може отримати кожен громадянин, вона, зокрема, в електронній формі надається через веб-портал Мін’юсту. Так, враховуючи відомості з Державного реєстру прав власності на нерухоме майно, ні Калєтнік І. Г., ні члени його сім’ї не набували права власності на земельну ділянку в місті Буча», – заявляє адвокат.

За словами Залюбовської, вона як захисник Калєтніка направила позов до Генпрокуратури у Печерський райсуд Києва щодо визнання інформації недостовірною і її спростування.

21 липня правоохоронці провели обшуки за 31 адресою в рамках розслідування справи про незаконне виділення землі посадовцями Бучанської міськради.

Калєтніка у грудні 2014 року оголосили в розшук за звинувачення у зловживанні службовим становищем і службовому підробленні у справі про ухвалення «диктаторських законів» у січні 2014 року.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG