Доступність посилання

18 січня 2017, Київ 20:50
Новини | Міжнародні

В Угорщині почався референдум щодо квот ЄС на мігрантів


В Угорщині почався референдум, що, за задумом правонаціоналістичної популістської влади країни, має відкинути план Європейського союзу розподіляти прибулих до ЄС мігрантів за квотами по всіх країнах Євросоюзу.

Прем’єр-міністр Віктор Орбан, що є провідним діячем цієї кампанії, проголосувавши у столиці Будапешті, заявив, що наступного тижня поїде до Брюсселя на переговори про ці квоти, щоб на підставі очікуваних ним результатів референдуму «домогтися того, щоб нас не змушували приймати в Угорщині людей, із якими ми не хочемо жити разом».

Він додав, що його влада після референдуму може внести зміни до конституції країни на цю тему.

У суботу вийшла друком газетна стаття Орбана, в якій він заявляв, що народ «зобов’язаний» допомогти йому опиратися «ліберальним методам … брюссельської еліти».

Як очікують, значна більшість учасників референдуму проголосує проти квот, як і закликає уряд. Але, за соціологічними дослідженнями, в ньому, найімовірніше, візьме участь менш ніж 50 відсотків виборців, і він таким чином буде визнаний таким, що не відбувся. Саме так сталося з двома попередніми референдумами, про вступ Угорщини до НАТО 1997 року і про її вступ до ЄС 2003-го.

Угорщина раніше вже відкинула затверджений минулого року в ЄС план, за яким близько 120 тисяч мігрантів, які нині перебувають головно у Греції й Італії – перших країнах Євросоюзу на їхньому шляху з Близького Сходу й Північної Африки, – мають бути розподілені по всіх країнах ЄС за наперед визначеними у Брюсселі квотами. Разом зі Словаччиною Угорщина оскаржує цей план у європейських судових інституціях.

Угорщина також стала відомою через свою загорожу з колючого дроту, яку країна звела на своїх кордонах із нешенгенськими країнами, щоб зупинити наплив мігрантів до себе фізично.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG