Доступність посилання

logo-print
23 Лютий 2017, Київ 16:43
Новини | Міжнародні

Верховний суд Росії визнав незаконним арешт двох «в’язнів Болотної»


Ілля Гущин

Ілля Гущин

Президія Верховного суду Росії на підставі рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) визнала незаконним арешт і утримання під вартою Іллі Гущина й Артема Савелова, засуджених за «Болотною справою».

Тепер вони можуть звертатися до суду з позовом про компенсацію моральної і матеріальної шкоди через необґрунтоване утримання в слідчому ізоляторі, повідомляє російське агентство «РИА Новости» з посиланням на суд.

Гущин і Савелов були засуджені до двох з половиною років позбавлення волі і на цей момент вже відбули свій термін.

У червні Верховний суд Росії на тій же підставі скасував низку рішень про продовження арешту «в’язневі Болотної» Леоніду Ковязіну.

Раніше ЄСПЛ розглянув скарги Гущина, Савелова і Ковязіна та визнав, що стосовно них було порушено право на справедливий судовий розгляд. Відповідно до російського законодавства, таке рішення дозволяє відправити справу на перегляд.

6 травня 2012 року узгоджена з владою опозиційна хода завершилася сутичками демонстрантів з поліцією на Болотній площі Москви. Влада Росії вважає ці події «масовими заворушеннями». Правозахисники називають «Болотну справу» політично мотивованою.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG