Доступність посилання

logo-print
23 Лютий 2017, Київ 23:26
Новини | Суспільство

МОН скасувало дозвіл на посібник «Сімейні цінності» через дискримінаційний зміст


Лілія Гриневич

Лілія Гриневич

Міністерство освіти й науки України скасувало дозвіл на використання посібника «Сімейні цінності» через дискримінаційний зміст.

Як повідомила 31 жовтня прес-служба відомства, відповідний лист розіслано обласним департаментам та управлінням освіти й інститутам післядипломної педагогічної освіти.

«Програма курсу, всі методичні посібники й робочі зошити, які йдуть разом з нею, будуть відправлені на повторний розгляд комісії», – повідомила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Очільниця МОН пообіцяла, що найближчим часом будуть переглянуті всі навчально-методичні посібники, що були надруковані за останні п’ять років – тобто всі ті, що мають на сьогодні грифи міністерства. Міністр додала, що оскільки виявлення дискримінаційних норм у навчально-методичній літературі останнім часом набуло масового характеру, потрібно застосовувати системні рішення. Тому в найкоротший термін МОН планує підготувати наказ про підвищення якості відповідної літератури.

«Справа не в тому, у скількох школах викладається цей факультативний курс, адже навіть якщо в одній школі може вивчатися курс із таким дискримінаційним текстом, то це вже проблема», – заявила Гриневич.

Раніше ЗМІ поширили листа МОН із рекомендацією школам впроваджувати факультативний курс із формування сімейних цінностей. Серед рекомендованої літератури є посібник «Сімейні цінності для учнів 8-9 класів». Автори цього посібника, зокрема, пропонують вчителям разом із батьками виховувати в хлопчиках чоловічі якості, а у дівчаток – жіночі. За посібником, чоловік є добувачем і захисником, а «завдання жінки полягає в тому, щоб подобатися чоловікові, і саме тому вона повинна намагатися бути привабливою для нього».

Міністр освіти після цього доручила перевірити програму курсу «Сімейні цінності».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG