Доступність посилання

logo-print
24 Лютий 2017, Київ 19:27
Новини | Події

КВУ: у 2015 році третина депутатів купили авто, квартиру чи землю


(©Shutterstock)

(©Shutterstock)

У Комітеті виборців України заявляють, що 131 із 423 депутатів повідомив у електронних деклараціях про купівлю в 2015 році автомобіля, квартири чи земельної ділянки.

Як повідомляє КВУ з посиланням на дані дослідження експертів проекту «Дослівно», у деклараціях 77 депутатів вказано, що протягом 2015 року вони чи їхні родини придбали автомобіль, 44 депутати – квартири і 39 – земельні ділянки.

За даними експертів проекту «Дослівно», серед фракцій та груп, чиї представники в 2015 році найчастіше купували цінне майно, лідирують представники групи «Воля народу»: із 19 депутатів 11 (58%) у 2015 році придбали автомобіль, квартиру чи земельну ділянку.

«Наш аналіз свідчить, що у більшості випадків власниками вказані члени родин депутатів. На дружин, чоловіків, дітей оформлено 49% куплених минулого року автомобілів, 68% придбаних квартир та 64% – земельних ділянок», – сказав керівник аналітичної групи проекту «Дослівно» Денис Рибачок.

Він зауважив, що найактивніше депутати оформлювали майно у жовтні-листопаді 2015 року.

«Це може бути пов’язано з бажанням встигнути «легалізувати» майно до початку запровадження електронного декларування. Адже саме восени минулого року стало зрозуміло, що антикорупційна реформа в частині декларування має великі шанси пройти через Верховну Раду», – додав експерт.

Проект «Дослівно» аналізує, як політичні сили, окремі політики виконують свої обіцянки. Експерти Комітету виборців України перевіряють і досліджують публічні вислови політиків, законотворчі ініціативи, виборчі програми.

У ніч на 31 жовтня завершився перший етап подання електронних декларацій за 2015 рік для суб’єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище – президента, прем’єра, членів уряду, депутатів, суддів, правоохоронців. За даними сайту Єдиного державного реєстру декларацій, подано понад 130 тисяч декларацій (враховуючи уточнені декларації, що зберігаються в реєстрі окремо). Протягом семи днів до поданих електронних декларацій могли внести уточнення.

Як повідомив 9 листопада заступник голови Національного агентства з питань запобігання корупції Руслан Радецький, у реєстрі немає електронних декларацій за 2015 рік від трьох народних депутатів, ще дев’ятеро депутатів несвоєчасно подали щорічні декларації.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG