Доступність посилання

logo-print
27 Березень 2017, Київ 17:46
Новини | Політика

Порошенко про резолюцію ООН: вперше на міжнародному рівні визнали Росію як окупаційну владу Криму


Петро Порошенко

Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко заявляє, що вперше на міжнародному рівні було здійснене чітке визнання Росії як окупаційної влади в Криму.

«Дуже важливо, що в цій резолюції (щодо Криму – ред.) було чітко відображено визнання Російської Федерації як окупаційної влади в Криму. Вперше на міжнародному рівні було про це чітко зазначено. Так само, як і було зазначено про те, що Крим, Севастополь чітко залишаються територією України і мають статус тимчасово окупованих», – зазначив Порошенко під час зустрічі з послами країн «Групи семи».

Він вважає ухвалення резолюції великою дипломатичною перемогою.

«Ми впевнені в тому, що, незважаючи на гостру протидію Росії, їм не вдалося зняти це питання з розгляду», – додав Порошенко.

Третій комітет Генеральної асамблеї ООН, що займається правами людини, 15 листопада схвалив проект резолюції з критичною оцінкою становища з правами людини в окупованих Росією українських Автономній Республіці Крим і місті Севастополі. Очікується, що в грудні 2016 року може відбутися затвердження ухваленої резолюції на пленарному засіданні Генсамблеї ООН.

У документі йдеться про засудження зловживань і дискримінаційних заходів щодо мешканців тимчасово окупованого Криму, зокрема, кримських татар, а також українців і представників інших національних та релігійних груп, із боку російської окупаційної влади.

Документ також закликає Росію, серед іншого, виконувати всі свої зобов’язання, які накладає на неї міжнародне право як на державу-окупанта, вжити всіх заходів, щоб негайно покласти край усім зловживанням проти мешканців Криму, негайно звільнити громадян України, яких незаконно затримали і судять без дотримання елементарних стандартів правосуддя, а також тих, кого вивезли через міжнародно визнаний кордон із Криму до Росії.

У МЗС України вважають, що ухвалення проекту резолюції ООН щодо Криму стало механізмом для захисту прав українців в окупованому Росією Криму.

У січні 2015 року Верховна Рада України визнала Росію країною-агресором.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG