11 лютого 2012, Київ 11:47

Україна

Українська влада прикриває вбивць Гонгадзе – вдова журналіста

Покарати тих, хто наказав вбити українського журналіста Георгія Гонгадзе закликав у вівторок юридичний комітет Парламентської Асамблеї Ради Європи. Європейські парламентарі вітають те, що нещодавно в Україні засудили за вбивство трьох колишніх міліціонерів, однак вважають, що цього надто мало. Висновки звіту для Радіо Свобода прокоментувала вдова журналіста Мирослава Гонгадзе.

РОЗМІР ШРИФТУ - +
Архівна фотографія, 9 червня 2006 рік
– Це вже не перше звернення ПАРЄ довести до кінця справу вбивства Вашого чоловіка. Чи Ви вірите, що цього разу заклик подіє на Україну?


– Ці заклики лунають вже восьмий рік і принаймні якогось результату ми досягли. Цей останній звіт має дуже промовисту назву – Про розслідування злочинів скоєних високопосадовцями під час президентства Кучми в Україні. Не йдеться лише про справу Гонгадзе, йдеться і про інші злочини. Справу Гонгадзе розглядають в цьому контексті як символ. Звіт чітко фіксує відсутність прогресу у розслідуванні справи вбивства Георгія щодо замовників та організаторів злочину. Юридичний комітет Ради Європи заявляє, що українська влада повинна розпочати кримінальне розслідування проти тих, хто покривав цей злочин, а це означає проти Потебенька, Васильєва та інших генеральних прокурорів та колишніх чинів у міністерстві внутрішніх справ. Також у резолюції на основі цього звіту зафіксована вимога провести розслідування обставин звільнення Пукача з під варти.

– Власне, про генерала Пукача. Європейські парламентарі хочуть, щоб Україна дала відповідь на запитання: за яких обставин безпосередній начальник трьох обвинувачуваних міліціонерів зміг втекти від слідства в Ізраїль. Чи є у Вас, можливо нова інформація про долю Пукача, чи його активно шукають українські правоохоронці?

– Ми не знаємо, де знаходиться Пукач, чи він в Ізраїлі. Недавно Генеральний прокурор Медведько розповів журналістам, що, виявляється, генерал Пукач провів декілька місяців в Україні. Я хотіла б запитати: чому його не затримали? Якщо такі заяви є попередженням Пукачу бути обережним, то Генеральний прокурор просто покриває злочин. За останні два роки вони нічого не знайшли, лише дали звання заслуженого юриста судді Приндюк, яка випустила Пукача з під варти. Зараз Рада Європи закликає розслідувати причини цього звільнення з під варти і це, я думаю, треба терміново зробити.

– Ще один камінь спотикання у цій справі – це автентичність записів колишнього охоронця Кучми, майора Мельниченка. Чому досі не проведено міжнародної експертизи?

– Я думаю, що це питання треба задавати Генеральній прокуратурі України і безпосередньо майору Мельниченку. Генеральна прокуратура стверджує, що має конструктивну співпрацю з Мельниченком, але, на жаль, результату ми поки що не бачимо. Тут треба узагальнити. Чотири роки українська влада займається окозамилюванням. Хочу нагадати, що репортер у справі Гонгадзе є також головою моніторингового комітету по Україні і колишнім міністром юстиції Німеччини. Я знаю, що вона займає жорстку позицію і обіцяє продовжувати це робити поки не буде прогресу. Якщо ж вимоги потерпілих, міжнародних правозахисних організацій і Ради Європи будуть і далі ігноруватись, то я переконана – будуть серйозні наслідки. Я не думаю, що Україна може розраховувати на зняття моніторингу Ради Європи, що у свою чергу стає перепоною для європейської інтеграції. І це буде виною теперішньої влади, як Президента, який не проявляє політичної волі, так і уряду, який нічого не робить, щоб сприяти розслідуванню цього злочину.

(Прага)

Лише на Свободі

Мультимедіа Я не неофіт, я просто втомився від цього хамства – Шевчук

Юрій Шевчук: «Не варто задовольнятись відповідями, написаними на парканах»

Мультимедіа Чорноморський флот Росії у Криму: квартирант чи хазяїн?

«Залишається загроза втягування України у збройний конфлікт» – екс-командувач ВМС України

Свобода у соціальних мережах

Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода RSS Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода Подкаст Радіо Свобода

Актуальне фото

Пацієнт хірургічного відділення донецької центральної міської клінічної лікарні №6 Анатолій, 48 років, безробітний під час перев'язки (діагноз: обмороження)

Пацієнт хірургічного відділення донецької центральної міської клінічної лікарні №6 Анатолій, 48 років, безробітний під час перев'язки (діагноз: обмороження)

Більше про це

Лідери рейтингу

Світові валюти

UAH
USD
7,994
UAH
EUR
11,005
UAH
RUB
0,2569

Rates may not be current.

Популярне з інших сайтів

Погода, Новости, загрузка...