12 лютого 2012, Київ 17:27

Політика

Чому ж на виборах до Європарламенту перемогли праві? (Європейська преса)

Прага – Результати виборів до Європарламенту стали для багатьох несподіванкою. Чому в умовах жорстокої економічної кризи люди все ж голосують за тих, хто, здавалося б, у цій кризі винен? Пише преса Європи і про українські події. Насамперед, звісно, про «широку коаліцію», яка не відбулася.

РОЗМІР ШРИФТУ - +
Естонська Postimees з іронією зазначає, що тепер фотомоделі й радикали працюватимуть у Європарламенті. Для прикладу газета наводить той факт, що до Європарламенту пройшла Єлена Бесеску, молодша дочка президента Румунії.

Преса пише, що 29-річну колишню модель Бесеску називають румунською «Періс Гілтон». Під час передвиборної кампанії Бесеску змінила імідж на консервативніший і більше не позувала напівголою для журналів.

Виборці люблять передбачуваність

«Криза не допомогла лівим». Про це в інтерв’ю французькій Le Monde заявив британський депутат-лейборист Деніс Макшейн. За його словами, відбувається ренаціоналізація Європи. Європейські ліві, каже він, і надалі експлуатують риторику 20-го сторіччя про те, що, мовляв, економічна криза збільшує їхню популярність. Виборці ж віддають перевагу передбачуваним, з їхньої точки зору, правим, а не лівим, які не мають конкретної програми.

Британська Independent зауважує, що передвиборні прогнози, мовляв, в умовах кризи треба боятися не лівих, а ультраправих, виявилися пророчими. І справді, прокинувшись у понеділок, британці довідалися, що двоє неонацистів представлятимуть країну в Європейському парламенті. На тлі кризи і різних фобій виборці заплуталися і тому віддають голоси неонацистам, робить висновок газета.

Одного президента замало?

Московська Известия спробувала з’ясувати, чому не вийшло в Україні з широкою коаліцією. «Як і передбачали «Известия», широку коаліцію розвалила дрібничка: існування в країні лише однієї президентської посади. Для двох лідерів цього виявилось замало», – чи то  жартома, чи абсолютно серйозно стверджує автор статті.

Ще одна російська газета – Время новостей – зазначає, що Віктор Янукович віддав перевагу можливості здобути перемогу на президентських виборах наступного року, а не союзові з Юлією Тимошенко. Лідер Партії регіонів спробував винести для себе максимальний зиск зі власного демаршу. Політична заява, з якою виступив у неділю вранці Янукович, московській газеті більше нагадала виборчу програму.

Газета звернула увагу на ту деталь, що Тимошенко в недільному ефірі українського телебачення «не забула кинути камінь у город того, хто так і не став її соратником».

Польська Rzeczpospolita відверто пише: Фіаско нової коаліції. 49-річна Прем’єр-міністр не погоджується з тим, що кандидати в президенти України повинні мати понад 50 років.

А висновок  цілком оптимістичний: українці, очевидно, зітхнули з полегшенням після того, як розмови про коаліцію ні до чого не привели. За результатами опитування, 63% виборців підтримали Януковича, який сказав, що нову коаліцію належить створити після президентських виборів 2010 року, написала польська газета.

(Прага – Київ)

Лише на Свободі

Мультимедіа Я не неофіт, я просто втомився від цього хамства – Шевчук

Юрій Шевчук: «Не варто задовольнятись відповідями, написаними на парканах»

Мультимедіа Чорноморський флот Росії у Криму: квартирант чи хазяїн?

«Залишається загроза втягування України у збройний конфлікт» – екс-командувач ВМС України

Форум закрито
Коментарі
     
У цьому форумі немає жодного коментаря. Будьте перші.

Свобода у соціальних мережах

Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода RSS Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода Подкаст Радіо Свобода

Актуальне фото

Пацієнт хірургічного відділення донецької центральної міської клінічної лікарні №6 Анатолій, 48 років, безробітний під час перев'язки (діагноз: обмороження)

Пацієнт хірургічного відділення донецької центральної міської клінічної лікарні №6 Анатолій, 48 років, безробітний під час перев'язки (діагноз: обмороження)

Більше про це

Лідери рейтингу

Світові валюти

UAH
USD
7,994
UAH
EUR
11,005
UAH
RUB
0,2569

Rates may not be current.

Популярне з інших сайтів

Погода, Новости, загрузка...