28 травня 2016, Київ 21:04

  Культура

  Харківські бібліотекарі агітують молодь читати звичайні, а не електронні книжки

  Харків – «Війну» електронним книжкам оголосили харківські бібліотекарі. Упродовж кількох місяців вони всіляко агітуватимуть молодь відмовитись від звички шукати потрібну літературу в інтернеті й натомість читати саме друковані видання.

  x

  Мультимедіа

  Аудіо
  «Забули, коли востаннє брали до рук книгу? Тоді ми йдемо до Вас!» Харківські бібліотеки та книгарні оголосили війну глобальному падінню інтересу до читання паперових книжок серед молоді. Бібліотекарі пояснюють це бурхливим розвитком комп’ютерних технологій, телебачення та зростанням впливу інтернет-культури.

  За результатами досліджень європейських експертів, у середньому молодь за книгою проводить 9 хвилин на день, натомість телевізор дивиться більше від двох з половиною годин на добу. Така ж тенденція і в Україні, за винятком великих міст, зокрема, Харкова, каже завідувач науково-дослідного відділу обласної бібліотеки імені Короленка Наталія Капустіна.

  «Наше місто дещо відрізняється від міст України через велику кількість вишів та училищ. Вуличні опитування засвідчили, що дуже багато молодь читає книжок із психології та філософії. Зовсім не за навчальною програмою. Навіть ті, хто не вчиться в інститутах. Ми підходили до тих, хто на лавках п’є пиво, серед них опитування проводили», – розповідає Наталія Капустіна.

  За результатами опитування, що його провели у Харкові під час цьогорічного фестивалю «Світ книги», найбільшим попитом серед харківської молоді користується насамперед навчальна література: посібники з економіки і права, історії та культури, політології та філології. Художню літературу, тим більше твори сучасних українських авторів, молодь читає мало. Це засвідчили і книговидавці, і книгопродавці.

  Молодь читає книжки з інтернету

  Останні скаржаться: замість того, щоб шукати потрібні книжки по книгарнях або бібліотеках, молодь дедалі частіше просто «скачує» їх із інтернету. Це засвідчила і більшість опитаних Радіо Свобода студентів.

  – Є для цього інтернет. Електронну книгу можна просто «скачати» і читати її у вільний час, наприклад, на (мобільному) телефоні в метро.

  – Як вільний час є, тоді й читаю. В середньому, мабуть, дві-три книжки за рік.

  – Увечері години три читати можу.

  – Години дві на день читаю. Інтернет. Електронні книжки.

  – А я виписую книги.

  Серед найулюбленіших книжок, за результатами опитування, на першому місці – роман російського письменника Михайла Булгакова «Майстер і Маргарита», а також твори Ліни Костенко.

  Щоб заохотити молодь гортати сторінки звичайні, а не електронні, бібліотекарі та книгарні вирішили оголосити акцію «Харків – територія читання!» Студенти-волонтери готуються до проведення флешмобу «Пиву ні, книзі – так!» і «буккросингу», коли улюблені книжки залишатимуть на лавах алеї саду імені Шевченка, а перед молоддю виступатимуть місцеві письменники.

  Упродовж кількох місяців у книгарнях також рекламуватимуть книжки-лідери продажу. А на рекламних щитах з’являться написи «Час читати».

  (Харків – Прага – Київ)


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Марк Місто: Харьков
  12.07.2009 11:16
  Одна из задач библиотеки -популяризировать чтение, а не борьба с книжными источниками, если речь идет об электронных книгах. Если брать всемирный опыт, то во всем мире существуют учреждения библиотечного типа, зачастую имеющих статус Национальных, где акцент как раз ставится на современных информационных технологиях, и данное направление всячески поддерживается государством. Пример тому библиотеки Франции, США, Ю.Кореи и России. Главное - чтение, а носитель (печатный или электронный) - право выбора каждого.

  від: Рома Місто: Харьков
  09.07.2009 18:29
  Во всём мире переходят с бумаги на цифру, а здесь агитируют за вчерашний день. Ваши бумажные книги не нужны никому, кроме соискателей научных степеней, и то, исключительно из-за необходимости указания ссылок на печатные источники.<br /><br />Разумеется, бумажные книги будут продолжать читать люди, которые чисто физиологически не приемлют чтение с экрана, но таких с каждым днём становится всё меньше, поэтому издательский бизнес и читальни будут вынуждены либо адаптироваться к новым реалиям, либо исчезнуть, уступив место своим эволюционным преемникам.<br /><br />А пиво здесь вообще ни при чём.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО ПРО ПУТІНА

  Переглянути всю прес-конференцію

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Суботнє інтерв’ю» | Суспільству плювати на Верховну Раду – Андрій Білецький  

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Відео Бій, який зараз треба витримати Савченко, значно складніший, аніж той, який був у Росії – Гайдай

  Надії Савченко пророкують конфлікти зі своєю фракцією у Верховній Раді 

  Артем Ситник

  У НАБУ підтвердили отримання документів щодо «чорної каси» Партії регіонів

  Документи, які підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівки низці колишніх і нинішніх високопосадовців – Терпак 

  Джозеф Байден і Петро Порошенко, архівне фото (©Shutterstock)

  Порошенко під час розмови з Байденом відзначив необхідність посилення санкцій щодо Росії – АП

  Тим часом лідери країн «Групи семи» узгодили продовження санкцій проти Росії і погрожують посилити їх у разі потреби 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ