Наступна програма:


Опитування
... ... ...


Наші партнери

Новини від Ukr.net

Супутник

Якщо ви слухаєте нас через супутник HOTBIRD 8,
необхідно змінити SYMBOL RATE на 16.3 MS/s




Політика

Україна після виборів: оптимізм Вашингтона і песимізм Києва

03.02.2010

Київ – Незалежно від результату виборів, Україна не зійде з демократичного шляху. Так вважають екс-посли США в Україні Стівен Пайфер та Уільям Тейлор. Вони та ще низка політичних експертів взяли участь у телемості «Вашингтон – Київ». Однак українські експерти американського оптимізму не поділяють. Чого ж чекають від нового українського Президента в експертному середовищі України та Америки?

Українці навчилися проводити чіткі, вільні й демократичні вибори, саме так оцінює нинішні президентські перегони колишній посол США в Україні Стівен Пайфер. Дипломат прогнозує, що Україна швидше за все збереже демократичний вектор розвитку, і перемога того чи іншого кандидата на це мало вплине: «Україна чи не найбільш вільна країна на пострадянському просторі. Захід готовий простягнути їй руку, головне, щоб новий президент сформував послідовну політику. У Вашингтоні очікування щодо наслідків українських виборів – досить помірковані. Але ми впевнені, що Україна не зробить різкого повороту назад, хто б не переміг на виборах».

Стівен Пайфер відзначив також, що на відміну від виборів-2004, сьогодні американські політики не виділяють в Україні якогось кандидата-фаворита. Саме таким небажанням Білого Дому впливати на виборчу кампанію в Україні експерт пояснює тимчасове зменшення активності у взаєминах двох держав.

Україна як локомотив пострадянського табору

Американські експерти припускають, що після президентських виборів відбудеться певне зближення України з Росією. Але якщо Київ не втратить при цьому європейської орієнтації, це позитивно вплине й на інші пострадянські держави, відзначає екс-посол США в Україні Вільям Тейлор: «Ми впевнені, що й після виборів Україна залишиться європейською державою. Це дуже важливо, адже з неї братимуть приклад Молдова, Білорусь і навіть Росія. І навпаки, зміна політичної орієнтації України потягне такі ж зміни і в цих державах».

У зближення Києва з Кремлем після виборів не вірить віце-президент Атлантичної ради США Деймон Вілсон, оскільки, на його думку, і для українського народу, і для влади вигідно зміцнити зв’язки з усім світом. Водночас експерт прогнозує для України після виборів низку проблем, які зможуть зашкодити демократичним процесам. З-поміж них Деймон Вілсон виділяє відсутність інвестицій у газотранспортну та енергетичну сфери, корупцію, невизначеність суспільства щодо приєднання до НАТО чи іншої міжнародної системи безпеки.

Розвиток гальмує відсутність вибору – експерт

Українські експерти вважають, що позиція американських колег – це не прогноз, а радше сподівання на краще і не бачать у найближчому майбутньому підстав для значного розвитку демократії. Про це каже учасник телемосту, провідний експерт Інституту зовнішньої політики при МЗС Олександр Палій.

«Американці висловлюють оптимізм, бо треба на щось сподіватися. Формувати певну матрицю для українських політиків. Але не можна видавати бажане за дійсне, адже печерний рівень безвідповідальності обох кандидатів у президенти дуже небезпечний. Українці фактично позбавлені вибору», – зазначив Олександр Палій.

Експерт Інституту зовнішньої політики при МЗС Олександр Палій погоджується з американськими фахівцями, що різкі зміни політичного курсу після виборів малоймовірні. А це призведе до поглиблення кризових явищ. У чому всі експерти зійшлись, це на тому, що подолати будь-які негаразди зможе консолідація українського суспільства.
Форум закрито
Відсортувати коментарі:
    Далі 
Коментарі, сторінка з 2
від: Анонім Місто: Кам’янець
05.02.2010 18:55
В нас живуть ще старі стереотипи - тому пенсіонери в політиці.
Критерій політика - здатність впливати на ситуацію згідно очікувань населення.
Нам потрібен в прешу чергу гнучкий політикум при дотриманні законів та влада, що здатна нести відповідальність.
Загалом народ розумніший від депутатів, тобто депутати та влада - це лише гальмують процеси, очікувані людьми.

від: В.Б. Місто: харкiв
05.02.2010 18:31
валерию ссср. Б.Хмельницкий или Сирко тебе нужны. много ты о них знаешь? при любом из них такие консолидаторы суспiльства на дереве болтались бы.впрочем...вся твоя риторика -- совковая параноя. и по теме:многолетняя практика практика показала состоятельность экспертов ввашингтоне.объективные законы разв. общества так же не в пользу подобных "сссровцов".

від: chuvak Місто: donetsk
05.02.2010 14:40
"Усе буде добре, і тількі в крайньому випадку ні." Хлопці з Вашингтону мабуть не пам"ятають як воно бути під братвой. А також коли бьють по печінці в ментурі, або відчувати себе в дурдомі, коли з міністертсва правди Ганя Герман буде цілодобово співати ассану мудрішому з мудрішіх керманичу Януковічу. Але усе вірно - чому проблеми індіанців мають турбувати шерифа?

від: Анатоль Місто: Калуга РФ
04.02.2010 19:52
Юля- двухвекторное направление Запад\ЕС\ ей ближе к серцу Янукович-направление на Россию Ведь там родился Великий Украинский Поет Антон Павлович ЧЕХОВ

від: северин Місто: Україна
04.02.2010 19:37
Валерію з СССР
Только союз с НАШИМИ единокровными братьями Россией ...

Ти що , очманів з перепою там у Києві ,чи як! Чукчи і мордва тобі " единокровные братья".

від: Иван Місто: Магадан
04.02.2010 17:26
Валерию из эсэсэсра. Маладец, Валера! Только в союзе из поименованными Украина возродится. Иосиф Виссарионович частично возродил у нас (в окресностях Колымы) украинцев, да вот не успел полностью - возможно успеем теперь. Главное - всех и сразу!

від: Валентин Місто: Хмельницький
03.02.2010 19:26
Знаю, що не зовсім по темі, але не знаю, де таке питання було б доречним. А цікавить мене думка працівників Радіо Свобода про колишню свою співробітницю Ганну Герман. Ось у нетрях зявилися копії її розписок про співпрацю з КГБ, псевдо "Тереза", слідкування за вячеславом Чорноволом...
Чи не була це "своя людина у чужій команді"? Чи проводилися якісь внутрішні розслідування на цю тему? Вона ж тепер речниця одного з кандидатів на пост Президента України!

від: Валентин Місто: Хмельницький
03.02.2010 17:23
Ці вибори без вибору найкраще було б зірвати і залишити ще на певний строк повноваження чинного Президента України для запровадження нової редакції Конституції та нового виборчого законодавства. Це корінним чином змінило б політичну ситуацію на користь демократії в Україні.

від: Валерий Місто: СССР, Киев
03.02.2010 10:46
Цитирую "... всі експерти зійшлись, на тому, що подолати будь-які негаразди зможе консолідація українського суспільства."....?
Это как? Нео-Бандерлоги станут любить Россию ? Или вся остальная Украина признает эсесовца Шухевича и Бандеру - героями , а Советские и Русские моряки Севастополя изгонят Черноморский Флот России и хлебом - солью встретят амерские корабли и базу НАТО ?! ...:))))
НИКОГДА этого не будет ! Холодная война Запада против славян никогда не заканчивалась !
Нам нужны новый Богдан Хмельницкий и атаман Сирко !
Не дадим отпор Западу - будем уничтожены ( по плану Даллеса).
Только союз с НАШИМИ единокровными братьями - Россией и Беларусью - даст Украине шанс возродиться !

від: Lesya
03.02.2010 10:29
Угу,немає кандидата-фаворита,проте є ті кого найбільше ненавидять!!!А те що вибори були чесні БРЕХНЯ,я наприклад не була на виборах,але знаю точно,за мене проголосували і знаю за якого кандидата.А за іншого кандидата давали гроші(від 80-400грн.) і готові бюлетні з відміткою.От так ми дальше і будемо жити,а всі будуть говорити що нам ще треба вчитись,молода держава.
    Далі 
Коментарі, сторінка з 2
РОЗМІР ТЕКСТУ - +

Лідери рейтингу

сервіси сайту:

ПодкастRSSПідпискаMobile