13 лютого 2012, Київ 21:16

Політика

Новий уряд не здатний на реформи – політолог Таран

Київ – Україна отримала нову владу. У парламенті створили коаліцію «Стабільності та реформ», затвердили нового прем’єр-міністра Миколу Азарова, новий склад Кабінету міністрів та нового голову СБУ. Про перспективи уряду Радіо Свобода говорило політичним експертом Сергієм Тараном.

РОЗМІР ШРИФТУ - +
– Чому Президент Віктор Янукович хотів бачити саме Миколу Азарова на посаді прем’єр-міністра?

– Перше, що рухало Януковичем – це бажання збалансувати різні впливи у своїй Партії регіонів, де зараз існує досить жорстка внутрішня боротьба щодо розподілу посад. Якраз Азаров, який представляє старе крило партії, стоїть між усіма впливами і є відносно нейтральним всередині Партії регіонів. Також Азаров не є тим політиком, який теоретично може кинути виклик Януковичу, як політичний конкурент. Це та людина, яка ніколи не може бути повноцінним конкурентом.

– Яких змін можна очікувати від нового уряду?


– Були достатньо серйозні очікування щодо реформ. Янукович і його оточення не раз говорили, що уряд, який буде створений на базі сумнівної коаліції, має насамперед проводити реформи. Але, якщо ми подивимося на склад нового уряду, то ми побачимо, що там немає тих людей, які асоціюються з реформами, або які коли-небудь їх проводили. Очікування щодо реформ безумовно є, але якщо подивитися на персональний склад, то є певні сумніви щодо цього, оскільки в уряді практично немає жодної людини, яка б ці реформи проводила. Очевидно, що новий уряд, швидше, законсервує ситуацію, і просто технічно виконуватиме свою роль, ставлячи за мету стабілізувати ту ситуацію, яка є.

– Якщо подивитися на персональний склад уряду, то найбільший резонанс викликає кандидатура міністра освіти Дмитра Табачника. Опоненти звинувачують його в антиукраїнських настроях. Сам він це заперечує. Якою буде його політика на посаді міністра освіти?

– Очевидно, він продовжуватиме ту політику, яку проводив завжди і втілювати своє бачення України. Але це буде достатньо складно, оскільки він справді є найодіознішою особистістю і до його діяльності буде прикута достатньо серйозна увага. Мені здається, що це буде та людина, яка найбільше акумулюватиме в собі негатив уряду. За великим рахунком вже зараз це призначення навіть всередині Партії регіонів неоднозначно сприймають. Ганна Герман, достатньо впливова людина в Партії регіонів, похвалилася журналістам, що вона доклала зусиль, щоб його не призначили віце-прем’єром з питань гуманітарної політики. Це є свідченням того, що навіть в Партії регіонів розуміють, наскільки це одіозне призначення. Політика Табачника буде складна, але і увага громадськості та опозиції до його діяльності буде також особлива.

– На вашу думку, що буде з урядом, якщо Конституційний суд визнає незаконним створення коаліції «стабільності і реформ»?

– В цій ситуації найлогічніший крок – це розпуск парламенту, нові вибори і після цього новий уряд. Це можливий сценарій, хоча на сьогодні він виглядає трохи фантастично. Оскільки все таки, здається, Партія регіонів розуміє, що Конституційний суд може стати на її бік. Оскільки вони вже давно почали працювати з суддями Конституційного суду на тему скасування Конституційної реформи, яка була проведена в 2005 році ще за часів Ющенка. Напевно, що в Партії регіонів є позитивні очікування щодо Конституційного суду, інакше вони б не проводили ці сумнівні зміни до регламенту. З іншого боку, персонально для Януковича, можливо, дострокові вибори і не були б такими страшними. Оскільки, в цьому разі він мав би вирішальний вплив на формування списку Партії регіонів. І новий склад депутатів Партії регіонів був би набагато керованішим, ніж той, який є зараз.

Лише на Свободі

Будинок Джиоєвої. Колонія Росії

Президентом стане лише той, кого схвалить Москва

Мультимедіа Я не неофіт, я просто втомився від цього хамства – Шевчук

Юрій Шевчук: «Не варто задовольнятись відповідями, написаними на парканах»

Форум закрито
Відсортувати коментарі:
Коментарі
     
від: Ed
12.03.2010 15:11
Вся стабильность в том, что богатые остануться богатыми, а бедные бедными. А вообще, скоро окажемся ещё в большей заднице, чем при помаранчевых. Через 2 года снова будет разочарование, и люди поймут, что их в очередной раз обдурили. С чем их и поздравляю!

від: Козак Місто: Коломия
12.03.2010 13:21
Що за ахінея-"Стабільність і реформи"????Хто таку фігню їм підказав?Якщо РЕФОРМИ...ТО НІЯК НЕ СТАБІЛЬНІСТЬ.Реформи і передбачують непопулярні кроки! За яку СТАБІЛЬНІСТЬ йде мова???Стабільно жити в ніщоті,корупції..як за Кучми???? НЕПРОФЕСІОНАЛИ,одним словом....

від: nn Місто: n
12.03.2010 10:34
как же не способен, очень способен от демократии за два три года и духа не останется. а заигрывание с попрошенко и хорошковским из за интера и пятого канала

Свобода у соціальних мережах

Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода RSS Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода Подкаст Радіо Свобода

Актуальне фото

Активістки жіночого руху FEMEN напали на штаб-квартиру «Газпрому» в Москві. Акція протесту була направлена проти «спроб путінської банди розширити межі «Руського миру» за рахунок російського газу»

Активістки жіночого руху FEMEN напали на штаб-квартиру «Газпрому» в Москві. Акція протесту була направлена проти «спроб путінської банди розширити межі «Руського миру» за рахунок російського газу»

Більше про це

Лідери рейтингу

Світові валюти

UAH
USD
7,994
UAH
EUR
11,005
UAH
RUB
0,2569

Rates may not be current.

Популярне з інших сайтів

Погода, Новости, загрузка...