25 травня 2016, Київ 00:30

  Точка зору

  Донецької мафії більше не існує. Де-юре...

  Артем ФурманюкАртем Фурманюк
  x
  Артем Фурманюк
  Артем Фурманюк
  Донецьк – 16 вересня Київський районний суд міста Донецька закрив справу про притягнення до кримінальної відповідальності Гіві Немсадзе. Попри те, що цій події в порівнянні з висвітленням справи Пукача-Гонгадзе вітчизняні ЗМІ приділили набагато менше уваги, її значення і знаковість для Донбасу та всієї України в цілому переоцінити важко.

  Щоб життя стало кращим уже сьогодні, 
  бандитів треба було пересадити ще вчора

                          Народна мудрість


  Гіві Немсадзе упродовж останніх п’яти років офіційно вважали ватажком найкривавішої банди, на рахунку якої, за оцінками правоохоронців, 57 трупів.

  Уперше про організоване злочинне угруповання Немсадзе країна дізналася в 2005 році від екс-глави Донецької обласної міліції Михайла Клюєва. Пізніше його слова на найвищому рівні не раз повторив і колишній глава МВС Юрій Луценко. За даними міліції, злочинці здійснювали замовні вбивства, а також займалися так званим «жорстким» рекетом, контролюючи сотні підприємств не тільки в Донецькій області.

  Людей, убитих членами злочинного співтовариства, правоохоронці умовно поділили на комерсантів, членів ворогуючих угруповань, членів самої ОЗУ та випадкових свідків.

  Кажучи про останню категорії вбитих, Михайло Клюєв тоді наголосив: «...сьогодні ми маємо дані, що цих людей вбивали невипадково. Вони опинилися на місці злочину випадково, але їх вбивали для залякування громадськості».

  За місцями проживання та роботи злочинних, сімейних і дружніх зв’язків членів ОЗУ було проведено більше 200 санкціонованих обшуків, в результаті яких було вилучено велику кількість вогнепальної зброї, боєприпасів та вибухівки.

  Коли державне звинувачення працює на користь обвинувачених

  Красномовий факт: дані, зібрані міліцією в ході розробки ОЗУ, ледь помістилися в 25 томів кримінальної справи.Однак уже сьогодні можна поставити хрест на виконаній ними колосальній роботі. Передовсім завдяки злагодженій роботі працівників прокуратури, які легко і оперативно звели роль підсудного в діяльності ОЗУ до участі останнього лише у двох кривавих епізодах, та й то в якості випадкового свідка. Таким чином, Немсадзе ставилося в провину лише приховування пари злочинів, датованих 1992 і 1998 роками.

  І саме держобвинувач наполягав на тому, щоб припинити кримінальну справу стосовно Гіві Немсадзе у зв’язку із закінченням терміну давності! І суд з легкістю погодився з «законниками», розглянувши справу з фантастичною щодо справ такого рівня швидкістю – за 2 дні!

  Більше того, як стало відомо, судді Київського райсуду, починаючи ще від 2007 року, за відсутності потерпілих, а іноді й прокуратури розглядали кримінальні справи членів банди Немсадзе. Один із потерпілих повідомив, що на сьогоднішній день вже 15 осіб звільнені Київським райсудом Донецька, включаючи тих, яких свого часу екстрадували з Москви. Всіх їх, як і Гіві Немсадзе, Генеральна прокуратура звинуватила лише в... приховуванні вбивств!

  Політичне дисидентство в уяві «донецьких» і деякі ментальні особливості жителів Донбасу


  Гіві Немсадзе
  Про це заявив, перш за все, сам колишній підсудний у своїй явці з повинною. У цьому документі стверджується, що Немсадзе та його «знайомі» зазнали політичних репресій за те, що брали участь у виборчій кампанії від Партії регіонів у пам’ятному 2004 році.

  Фактично виходить, що суд і прокуратура визнали, що Гіві Немсадзе, як і решта фігурантів справи, є жертвами політичних переслідувань із боку «помаранчевого режиму»! Називаючи речі своїми іменами, можна сказати: організовували «правильний» хід виборів у своїй вотчині – Пролетарському і Будьоннівському районах Донецька. Адже багато хто в Донецьку пам’ятає, як восени-взимку 2004-2005 року навіть найсміливіші місцеві журналісти відмовлялися стежити за ходом президентських виборів у цій частині міста. Не було там і міжнародних спостерігачів.

  А вже на місцевих виборах 2006 року, коли Гіві і більшість його соратників перебували у бігах, Донецьк облетіла звістка про жахливе вбивство першого секретаря Будьоннівського райкому Компартії Донецька Іллі Морозова. У вікно його квартири на третьому поверсі одна за одною влетіли дві пляшки з запальною сумішшю. 72-річний пенсіонер згорів заживо. Напередодні смерті Морозов був єдиним на тих виборах конкурентом чиновника від Партії регіонів. Пізніше секретар Донецького обкому КПУ Ігор Житинський  заявив, що загиблий постраждав від рук «угруповання Немсадзе».

  До речі, Будьоннівській район міста традиційно дає чи не найбільший відсоток голосів виборців у Донецьку.

  Треба сказати, що провладна Партія регіонів, м’яко кажучи, має дивні уявлення про політичне дисидентство. Спочатку нинішній глава МВС Могильов ошелешив громадськість своїми одкровеннями, коли з легкістю порівняв юного кримінальника Януковича з політв’язнями. Нарешті прийшла й черга Немсадзе, який упродовж п’яти довгих років ховався від правосуддя, а зараз намагається приміряти на себе личину політичного біженця.

  І найгірше те, що це не лише відмовки. Нинішнім можновладцям дійсно набагато простіше і зручніше вірити у свою загальну непогрішність, як і в те, що Майдан був не зародженням громадянського суспільства і виявом волі свідомих представників української нації, а помаранчевим шабашем, профінансованим чужими грішми і рясно засмаченим масовим божевіллям від отрути з наколотих апельсинів.

  На жаль, доводиться констатувати, що більшість земляків Януковича і Ахметова, які рік у рік наполегливо віддають голоси за «рідну» політсилу, гідні своїх правителів. Зі свого боку, їм також зручніше вірити в те, що кращих вождів все одно не буде і виправдовувати свою пасивну соціальну позицію тезою про те, що в наш час розраховувати можна лише на себе.

  Подібний світогляд відмінно ілюструє фраза з культового в сусідній (в плані як відстані, так і ментальності) Росії фільму «Бумер» – «Не ми такі – життя таке»! Саме це пояснює той факт, що для багатьох пересічних мешканців Донбасу олігарх Ахметов і президент Янукович – свого роду втілення американської мрії, уособлення хоча і жорстокого, але сильного характеру.

  Нещодавно в одній зі своїх статтей скандально відомий Дмитро Корчинський влучно підмітив: «Український народ відчуває спрагу, але не здогадується про існування води».

  Так ось, ці слова найбільше притаманні саме жителям Південного Сходу України. Адже як їм вірити в те, що влада може бути не злочинною, якщо двічі несудимий Янукович став біля керма країни, а відомого (задовго до 2005 року) половині Донецька бригадира «Гівчика» держава визнає невинним?! Обидва так чи інакше є переможцями, яких не судять.

  Так-так, саме державою, владою. Адже ні для кого не таємниця, в інтересах якої політичної сили протягом останніх 5 років діють «законники» з Генпрокуратури.

  Країна, де перемогла злочинність


  Відомий український журналіст, колишній донеччанин, який свого часу добре потягався з місцевою Системою, Володимир Бойко так прокоментував автору цієї статті виправдання бригади Гіві Немсадзе.

  «Безумовно, вся справа зі звинувачення Немсадзе є вагомим внеском у криміналістику. І справді: вперше в історії правничої думки керманичу злочинного угруповання інкримінувалося не організація численних вбивств, а недонесення. Дивовижний збіг. Доки заступник Генпрокурора Кузьмін здійснював нагляд за діяльністю транспортної прокуратури, оголошений у міжнародний розшук «Ґівчик» переховувався за кордоном. Але влітку 2010 року Ренат Равелійович стає куратором Управління з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури. Як стверджують обізнані, на такому кадровому «розкладі» наполіг Ринат Ахметов. Для чого – стало зрозумілим, як тільки пішла інформація, що Немсадзе повернувся в Україну, з’явився в Генеральну прокуратуру й написав явку з повинною.

  Закриття кримінальної справи зі звинувачення Немсадзе – знакова подія, яка остаточно звела нанівець спроби попередньої влади перегорнути криваві сторінки історії Донецька. Спроби ці були вкрай непослідовні, а угруповання Немсадзе – чи не єдина «жертва» гасла «Бандитам – тюрми!». Одне тепер незрозуміло: чи буде Немсадзе нагороджений орденом «За заслуги», як Борис Колесніков, чи обмежиться моральною сатисфакцією»?

  Навряд чи обмежиться.Найімовірніше, усі ми будемо мати щастя споглядати Немсадзе як народного депутата наступного парламентського скликання. Адже у Верховній Раді вже засідають донецькі нардепи від Партії регіонів із досить сумнівною репутацією: Василь Стельмашенко, більше відомий під прізвиськом «Картавий», та Юрій Іванющенко – «Юрець Малий».

  Таким чином, народ України, на жаль, живе сьогодні в країні, де перемогла злочинність і ніхто з пересічних людей не почуває себе захищеним від можливого беззаконня влади.

  Тому зовсім не дивує те, що представник прокуратури Донецької області Володимир Міненков, який підтримував державне обвинувачення і в справі Гіві Немсадзе, і в справі Бориса Пенчука, вважає обидва вироки цілком справедливими. Недивлячись на те, що видавець скандально відомої «Донецькоі мафії» отримав 8 років в’язниці, відсидів більше 19 місяців і продовжує виборювати свободу, а на руки Немсадзе навіть не одягли наручників! І залишається лише поспівчувати одній із потерпілих у справі донецьких кілерів Валентині Мішаковій.

  Їй після появи в суді як свідка стали погрожувати вбивством.

  Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода.


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 
  від: андрей Місто: Вознесенск
  21.09.2010 21:33
  Да что же это у нас за судебная ветвь власти. О какой не зависимости может идти речь, когда РЕЦИДИВИСТОВ отпускают. А прокуратура "хороша"!!! Задумайтесь как рисковали следаки когда собирали 25 томов уголовного дела, сколько сил и времени потрачено. Эту мразь продажную в погонах на зону общую запустить (хотя после такого государственного обвинения он там еще авторитетом станет). Молодцы доголосовались....

  від: One Місто: Донецк
  21.09.2010 18:41
  Зато тебя, Сергей, никто в Донецке не знает. Никчемный интернетовский юзер-лузер

  від: Сергей
  21.09.2010 16:00
  Да этим псевдо журналистам из донецка ради само пиара и здоровьем не жалко пожертвовать в Донецке все знают кто такие Фурманюки!

  від: Алексей Місто: Киев
  21.09.2010 14:03
  Автор вообще не понимает понятие демократия, проявив чудовищное неуважение как минимум плюнул в лицо тем кто выбрал Януковича. Это их выбор. Да они выбрали силу и понятность. Вместо хаоса и неопределенности. И он вполне достоин иска, за оскорбления чести и достоинства только за фразу "більшість земляків Януковича і Ахметова, які рік у рік наполегливо віддають голоси за «рідну» політсилу, гідні своїх правителів. Зі свого боку, їм також зручніше вірити в те, що кращих вождів все одно не буде і виправдовувати свою пасивну соціальну позицію тезою про те, що в наш час розраховувати можна лише на себе". Это недостойно журналиста-профессионала, который всегда должен руководствоваться принципом освещать события с учетом как минимум двух точек зрения. "Свобода" опомнитесь! Хватит войны и раскола! Давайте созидать!

  від: патриот Місто: днепр
  21.09.2010 12:06
  Таким образом скоро часть Донетчан отстреляют, часть поставят в стойло и обложат оброком. А они все рано за бандюковича с бригадой будут голосовать и говорить - божья роса!!!

  від: Анонім
  20.09.2010 16:10
  А вот и результат статьи:
  http://uargument.com/index.php?id=3870&show=news&newsid=69379

  від: 67 Місто: ua
  19.09.2010 17:41
  Мафію можна мафією називати лише до моменту узурпації ними усієї повноти влади? Чи потрібні ще якісь формальності?

  від: Ігор Місто: Єнакієве
  17.09.2010 22:48
  Шановні!
  Багато чого можна було б сказати, але обмежусь лише наступним:
  1.Ви добре вивчали історію країн світу хочас б за останні 80-90 років?
  Якщо щось призабули, будь ласка передивіться (зрозуміло не за радянськими політпропівськими публікаціями) й згадайте: практично усі країни проходили це. А нас за останні 20-30 років у найзатятіший спосіб тягнуть (й дуже успішно!) повторювати усе це!
  2.Зробіть ласку, пригадайте історію останніх чотирьох десятиріч хоча б Філіпін й бігство Маркоса.
  3. Пригадайте-но "класику": розвиток капіталізму у Англії по Марксу.
  А як потім Британія подолала усе це "щастя"?.. Включно работоргівлю?
  ...
  Не буду далі мучити Вас своїм, як би це назвати... хоча б підходом.
  Й так досить, щоб Ви мені добряче "намилили шию".
  Тому...
  Дозвольте подякувати за увагу!

  З повагою!

  від: Ирина Місто: Донецк
  17.09.2010 13:00
  Почему же маразматики?К власти его привела наша элементарная политическая неграмотность,откуда у нас достоверная информация о том кто есть кто.Да и по большому счёту выбирать было не из кого+
  У відповідь

  від: Аль
  18.09.2010 08:07
  Все верно, "бюрократия есть тайна!", никто не озабочен просвещать обывателей, зато много можно прочитать статей, подобных комментируемой, где аргумент в защиту точки зрения автора железный и единственный:" Адже ні для кого не таємниця, в інтересах якої політичної сили протягом останніх 5 років діють «законники» з Генпрокуратури". Достаточно сказать, что "всем известно", как любая чушь становится абсолютной правдой!
  Конечно, вполне может быть некоторая "любовь" между отдельными ПРовцами и местными бандюками, но чем лучше ближайшая сподвижница главного вора державы, осужденного таки американским судом по закону, пригревающая очевидных убийц, типа Лозинского? И почему при победе целой "Великой Революции" прокуратура продолжала служить "темным силам"?
  Все это неумные разговорчики на тему "наши" молодцы, а "ваши" - отстой!
  У відповідь

  від: Аль 2 Сан 3
  20.09.2010 18:51
  Да мне пох, что мне делает честь или не делает! Главное - нести слово правды заблудшим овцам, пасущимся на "Свободе" (и даже - баранам)!
  У відповідь

  від: Аль 2 Петро
  20.09.2010 18:45
  Здравствуйте!
  Я имел в виду под "местными" конкретно донецких бандитов, за плечами ТЮ и прочих народных заступников другие, но точно такие же (хотя и от денег донецких аристократов никто не открещивался). Все разговоры об особой ПР овской бандюковатости - тупой свистеж, ничем не подкрепленный, кроме белых одежд Богини и ее "честным" словом. Меня, например, пугал бандитами первый зам. Васадзе (любимого ТЮ спонсора) еще в 1993г., если плохо сделаю работу на 300 долл.!
  У відповідь

  від: Петро Місто: Донецьк
  20.09.2010 11:05
  Моє шанування Вам, пане Аль!
  „Конечно, вполне может быть некоторая "любовь" между отдельными ПРовцами и местными бандюками”.
  Я би погодився з Вами, що це „отдєльниє нєдостатки”, але зверніть увагу на такий факт: „местные бандюки” з неймовірною впертістю пропихають лише одну політичну силу – ПР, тоді як „сподвижницу главного вора державы” зовсім не жалують. Чим пояснити таку виняткову однополярність „местных бандюков”???
  У відповідь

  від: сан Місто: киев
  19.09.2010 20:49
  В контексте Вашего ответа уменя возникает вопрос:себя Вы причияляете к правящему классу,который "реально решил, что дебил лучше рулит" или к народу,которому по Вашему утверждению "в принципе пох.",по моему разумению ни то ,ни другое особой чести Вам не делает...разубедите меня
  У відповідь

  від: Аль 2 Сан 2
  19.09.2010 11:33
  Если у меня слабая логика, хотелось бы видеть примеры сильной от "человека самодостаточного и думающего". Как бы оно ни было, но правящий Украиной класс реально решил, что дебил лучше рулит, чем Богиня, а народ подтвердил, что ему в принципе пох.
  С образованием вообще у нашего руководства совсем плохо - выпускников московских ВУЗов нет, не то что МГУ, МГИМО
  или МВТУ. Для руководства массами ученость не требуется, достаточно освоить, что все упирается в три основных инстинкта и осознать, что Я гораздо важнее, чем ОНИ!
  У відповідь

  від: сан Місто: киев
  19.09.2010 09:25
  Вы потрясаете своей логикой(хотя если честно,то с логикой неувязка)...Янек...менеджер...да он слов таких не знает...три класса церковно-приходской школы...вот и все его образование(хотя возможно я слишком высокого мнения о нем)...я имею наглость считать себя человеком самодостаточным и думающим...для меня унизительно,что президентом моей страны является такое "чмо"...тупое,необразованное,бескультурное и малограмотное и уже одного этого достаточно,чтобы вынести вполне определенное суждение о нынешней власти(кстати без сожаления о предыдущей)
  У відповідь

  від: Аль 2 Сан
  18.09.2010 15:10
  ",что любые неприглядные и омерзительные факты о нынешнем режиме"
  Дело в том, что именно "фактами" в трудах журналистов "Свободы" не пахнет. Если бомбить украинскую власть с позиций высокой морали, то равномерно должно достаться абсолютно всем. Проблема в том, что "Свобода" не имеет задачи просвещения и облегчения участи нашего народа, а задачу использования нас в интересах правящей элиты Штатов. Поэтому читателям внушается ложный подход познанию мира, супротив которого я и выступаю.
  Если сравнивать наших политиков, то надо учитывать, что у всех них есть совершенно одинаковая 90% ная "подводная часть", обсуждать каковую при сравнении долго и бессмысленно, а говорить по сути можно только об оставшихся 10%, т.е. надо согласится, что по уровню злодейства все одинаковы, но Янек - лучший менеджер своих спонсоров, чем ТЮ и нагадить народу у него шансы меньше, чем у Юльки. Сравнивать подводную часть одного политика с надводной другого - шарлатанство!
  У відповідь

  від: сан Місто: кие
  18.09.2010 13:38
  Любезный!Продолжаете радовать своими коментами...знаете в истории римской истории был небезизвестный политик и трибун Катон,который каждую речь в сенате(независимо от темы:уборка улиц или общественные туалеты в Риме) заканчивал словами:Карфаген должен быть разрушен...В психиатрии это называется фобией и требует медицинского вмешательства...это я к тому,что любые неприглядные и омерзительные факты о нынешнем режиме(а они очевидны непредвзятому наблюдателю) вызывают у Вас словесный понос по отношению к оранжевой власти и особенно к ЮВТ...к ним масса притензий...но где они сейчас...а нынешняя властная мразь здесь...рядом.Так что милейший уж очень неубедительны...совершенствуйтесь ради бога...иначе потеряете заработок у своих хозяев!
  У відповідь

  від: Наталья Місто: Одесса
  18.09.2010 12:30
  Если хотите знать , то ни ТЕ .ни ЭТИ - мне не друзья, а лишь меньшее зло. Я глубоко убеждена, что пока эта "1/6ЧАСТЬ СУШИ" не покается в совершенных в 20-ом веке злодеяниях и не устроит по примеру немцев свой Нюрнберг над коммуняками и КГБистами, изменений здесь никаких не будет. Все начинается с морали и нравственности. Так всегда было и будет в человеческой истории.
  У відповідь

  від: Наталья Місто: Одесса
  17.09.2010 13:52
  Да , у нас к сожалению, голосование всегда бывает протестным. но не видеть разницу между постсоветскими чиновниками-воришками и бандитами-убийцами мафиозного формирования... Для этого надо быть глухим, слепым и мягко говоря, недоразвитым и к тому же , абсолютно аморальным. Мораль- это способность отличать добро от зла и своим принципам. (Иногда люди за это отдавали свои жизни! А тут надо всего лишь бросить бюллетень) Что важно... если вы не сделаете это сегодня в мирной форме, то завтра вашим детям придется за свою свободу проливать кровь!

  від: Наливайко
  17.09.2010 12:59
  Так это только начало. они даже местных выборов не дождались. Учитывая то, что срослись силовые и криминальные структуры, серьёзные комменты просто страшно писать. IP адрес....просчитали.... и всё. Нет будущего лет на 10 у страны. А могло бы быть... Эх просрали такую страну....
  У відповідь

  від: Копыто Місто: Донецк
  20.09.2010 01:26
  Согласен... Просто страшно становится.
  Менты и судьи за деньги оправдывают кого угодно.
  И обвиняют если надо тоже.
  Народ спаивают. С нового года налоговики и прокуратура начнёт давить бизнес , а бандиты его отнимать.
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 
  Актуальне фото
  Свіжа воронка біля позицій української армії на північно-західній околиці Авдіївки

  Свіжа воронка біля позицій української армії на північно-західній околиці Авдіївки

  ФОТОЩОДЕННИК РАДІО СВОБОДА

  Світові валюти

  UAH
  USD
  0,0310
  UAH
  EUR
  0,0348
  UAH
  RUB
  0,0004

  Rates may not be current.

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ

  Популярне з інших сайтів

  Погода, Новости, загрузка...