24 травня 2016, Київ 14:48

  Суспільство

  Парламент після акції протесту відклав розгляд законопроекту «Про мови»

  Київ – Акція протесту проти ухвалення запропонованого коаліцією проекту Закону «Про мови в Україні», що відбулася у понеділок під стінами Верховної Ради, досягла своєї тактичної мети. Погоджувальна рада парламенту відклала розгляд документа на невизначений час. Представники коаліції стверджують, що не хочуть збурювати протистояння в суспільстві. Втім, опозиція заявляє, що більшість лише вичікує слушного моменту для ухвалення закону, що за їхніми словами, применшить роль української мови в житті суспільства.

  Акція протесту проти розгляду законопроекту «Про мови» біля будівлі комітетів Верховної Ради, Київ, 4 жовтня 2010 року
  Акція протесту проти розгляду законопроекту «Про мови» біля будівлі комітетів Верховної Ради, Київ, 4 жовтня 2010 року

  Мультимедіа

  Аудіо

  «Врятуй свою мову!»

  x
  «Врятуй свою мову!»i
  || 0:00:00
  ...    
   
  X
  04.10.2010
  Близько півтисячі представників громадських організацій та інтелігенції таким чином висловили своє ставлення до проекту Закону «Про мови в Україні» запропонованого членами коаліції
  «Другій державні мові – ні! Другій державній мові – ні!», – скандували учасники акції «Врятуй свою мову!», що відбулася в понеділок під Верховною Радою, у той час, коли Погоджувальна рада визначала порядок денний засідань нинішнього пленарного тижня.

  Близько півтисячі представників громадських організацій та інтелігенції таким чином висловили своє ставлення до проекту Закону «Про мови в Україні», запропонованого членами коаліції. В акції взяли участь письменники Віталій і Дмитро Капранови, фронт-мен гурту «Танок на Майдані Конго» Фагот, учасники хору «Гомін» та співак Сашко Положинський, на думку якого запропонований законопроект має бути взагалі знятий з розгляду парламенту.

  «Фактично, цей закон витісняє українську мову на становище такої напівмертвої, сухої офіційної мови, яка не матиме можливості застосування у повсякденному житті», – заявив Положинський у розмові з Радіо Свобода.

  Парламентар від Партії регіонів Юрій Мірошниченко (праворуч) під час опозиційної акції
  Зокрема, законопроект передбачає запровадження діловодства російською мовою та розширення її використання у навчальному процесі. Депутати з коаліції стверджують, що такий Закон «Про мови» захистить права національних меншин і вкотре посилаються на Європейську хартію регіональних мов.

  «Ми повинні забезпечити мовні права громадян, з іншого боку, ми не повинні збурити протистояння у суспільстві, – сказав Радіо Свобода депутат-регіонал Юрій Мірошниченко. – Я ще не читав усіх коментарів, які повинні надати правники. Голова Верховної Ради надіслав до усіх експертних установ. Будемо визначатися».

  Законопроект надає переваги лише російській мові – представник польської громади

  Тим часом до акції протесту патріотично налаштованих українців долучилися і представники національних меншин. Коаліційний проект закону надає переваги лише одній мові, заявив Радіо Свобода представник польської громадської організації Києва «Згода» Володимир Іванченко.

  «Ми, поляки Києва, вважаємо, що нічого він не несе для польської національної меншини, бо він, фактично, зроблений під запровадження, де-факто, російської мови як другої державної, а фактично, навіть, єдиної і першої», – наголосив Іванченко.

  Коаліція не відмовиться від своїх планів – Доній

  Погоджувальна рада парламенту вирішали відкласти розгляд законопроекту на невизначене майбутнє, повідомив народний депутат від БЮТ Андрій Шевченко. Водночас, інший представник опозиції, член фракції НУНС Олесь Доній сказав Радіо Свобода, що питання не можна вважати закритим.

  «Очевидно, що вони взяли паузу, з огляду на непередбачуваність ситуації. Але чекають слушного моменту. Коли вони побачать, що або громадянське суспільство ослабло, або опозиція ослабла, і тоді, як, свого часу, вони протягли у силовий спосіб ратифікацію харківських домовленостей, вони будуть протягувати і це у силовий спосіб», – зауважив депутат.

  Авторами проекту Закону «Про мови в Україні», зареєстрованого у Верховній Раді на початку вересня, є голови фракцій Комуністів і Партії Регіонів Петро Симоненко та Олександр Єфремов, а також член фракції Блоку Литвина Сергій Гриневецький. Вчена рада Києво-Могилянської академії, вивчивши документ, заявила, що його ухвалення призведе до витіснення української мови і запропонувала напрацювати новий закон за участі фахівців.


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: читач Місто: Україна
  05.10.2010 18:59
  Акції протесту завжди організовує політична сила. Яка політсила на даний момент не скомпроментована і має бажання, підкріплене результатами діяльності, прислужитися Україні (крім БЮТ)? Я особисто не можу відповісти на це питання. Тому вважаю, що українське суспільство на даний момент є беззахисним внаслідок внутрішнього розбрату, відсутності спільної ідеї, державотворчої (не політиканської) партії
  У відповідь

  від: Анна Місто: Київ
  06.10.2010 10:15
  Я на протесті була, жодного доказу присутності якоїсь конкретної політичної сили не бачила. Було насправді багато представників громадських організацій, багато людей з Могилянки і просто окремі люди, яки прийшли висловити свою думку і показати своє незадоволення з приводу розглядання цього законопроекту. Я розумію, що для протесту 500 людей це не дуже багато, але для України де майже немає громадянського суспільства, 500 людей які прийшли з власної волі, щоб виразити своє незадоволення діями влади - це дуже багато! Було приємно це бачити, і я пишаюся тим, що мала можливість взяти участь у цьому протесті. Якщо українці та інші люді, які живуть на Україні хочуть вивчати та користуватись іншими мовами то це їх право і це дуже добре для нашої країни і добробуту, але Українська мова має бути єдиною державною, ми усі - і українці, і інші люди, які живуть на Україні - маємо вивчати, володіти і користуватись нашою рідною мовою!
  У відповідь

  від: читач Місто: Україна
  06.10.2010 18:51
  Хаос і в Африці - хаос. Ну зібрались, поспілкувались - це дуже корисно. Але консолідації ніякої - розійшлися при своїх інтересах. Що робити не відомо. Час втрачений, перспективи ніякої ...

  від: Роман Місто: Донецьк
  05.10.2010 11:04
  Спроба схвалити пропонований Партією регіонів і комуністами закон про мови суперечить Конституції України, провокує розбрат, розділ народу на два ворогуючі табори, вибух народного незадоволення. Цей законопроект задуманий як інструмент знищення української мови
  (Із звернення інтелігенції)  від: Микола100 Місто: Дніпродзержинськ
  05.10.2010 10:22
  Якщо цей закон про мови буде прийнято, то почнеться громадянська війна,яка переросте в "коліївщину". Це потрібно лише хасидам, які на руїнах України потім відновлять державу Хазарію. "Русскоязичні" українці,схаменіться! Адже єдина мова - то цемент, який об*єднує і зміцнює націю і державу. А це українцям дуже потрібно!

  від: Мирослава Місто: Львів
  05.10.2010 09:39
  Українському народу - украхнську мову на всіх рівнях, українську культуру, українське телебачення, українську освіту в школах та ВУЗах, українську книжку, та українських і проукраїнських політиків......та мабуть останнє це нездійсненний сон. Права жодної мови на Україні не ущемлюються, всі нацменшини мають право та всі умови для розвитку власної мови та культури на території України, тому не потрібно приймати закон, узаконюючи як другу державну російську мову, щоб вона повністю витіснила українську, завуальовуючи це таким чином, не потрібно мати когось за дурня, та думати, що ми такі розумні.....а ті барани все одно нічого не зрозуміють, а коли зрозуміють, буде вже пізно.....поїзд піде. Якщо російськомовному населенню сходу так хочеться для російської мови державний статус, завжди можна переїхати до Росії, і проблем не буде жодних......з державним статусом російської мови.......Ми - українці, і потрібно навчитись, нарешті, поважати самих себе.......

  від: Володимир Місто: Львів
  05.10.2010 09:21
  Мовне питання давно вже повинно було стати історєю. В Україні повинна бути давно ОДНА ДЕРЖАВНА МОВА -УКРАЇНСЬКА! При двомовності Уркаїна розвалиться. Тільки ті, хто хоче, щоб так сталось може підтримувати цей законопроект.

  від: Андрей Місто: Крым
  05.10.2010 03:25
  "Мы громко кричали и раковая опухоль перестала расти". Само по себе это не пройдет - все органы нашей страны уже поражены смертельным недугом. Не поздно ли? Не поздно ли резать?


  від: Українець Місто: Черкаси
  04.10.2010 20:50
  Побільше таких акцій, по всій Україні!!! Щоб доказати тим дебілам раз і назавжди (Янеку, російськомовним депутатам у ВР) що держава Україна і мова українська!!!. Як вони вже достали.

  від: Костянтин Місто: Черкаси
  04.10.2010 20:43
  Цілком може бути, що вся ця перипетія із законом про мови заварена для того, щоб "під шумок" протягнути у ВР новий податковий кодекс.

  від: nn Місто: n
  04.10.2010 20:00
  напугали ежа.... плевать хотели на ваши акции протеста и милицию если надо натравят. у регионов свои политические соображения. или языковая карта понадобится еще для мобилизации лохтората, или время более удобное, или как с крымско татарским разделаться не учли....
  У відповідь

  від: Апріорі
  05.10.2010 00:00
  Плювали чи не плювали..., коли на них плюнуть, то запаряться вони "випливати" і мєнтура їм не допоможе. Головне щоб люди зрозуміли- що разом ми є сила. А то при владі сцикло сидить, яке сьогодні прикрилося "гламурним подонком " шефом СБУ ( чесне слово, аж за пацанів з цієї служби образливо), та козлом який катається на "спецоперації" на "Каділаку". Замість того щоб роботу робили вони понти "колотять", ФСБ гуляє а вони журналюг дешевих " строять". Клоуни.
  У відповідь

  від: Олекса Місто: Україна
  04.10.2010 20:31
  Насправді налякали - незабаром вибори, а хочеться подобатись не лише сходу, де й так проголосує "електоральний відстійник" (не мої слова), але й на заході, де потрібно будувати владну вертикаль.

  Найсумніше инше - немає ані ідеї, ані ідеології чи у ПР, а чи у комуністів разом із БЛ. У перших точно. Мені здається, цей законопроект - це перевірка на пильність та спроба показати східнякам - "ну, ми же старались".
  У відповідь

  від: uioiu Місто: Київ
  04.10.2010 20:11
  власне кажучи, "соображений" в них ніколи не було, тим більше "политических"! Все що ця команда вміє: грати в наперстки, торгувати травкою під школами, знімати шапки в перехожих і уганяти машини.
  У відповідь

  від: noanry Місто: Ukraine
  04.10.2010 20:56
  не варто недооцінювати супротивника...

  пам'ятайте, що за придуркуватою пикою Якубовича, стоїть ціла команда професійних політтехнологів для замилювання очей і КГБістів для викручування рук...

  від: Мирослава Місто: Львів
  04.10.2010 19:48
  Нарешті то........Більше б таких акцій протесту проводилось....можливо б їм відпало бажання голосувати за цей закон......Та не можна втрачати пильності ніколи, а то з тими перевертнями, ніколи нічого невідомо...... Молодці, що відстояли ПРАВО УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ НА ІСНУВАННЯ!!!!!!!
  У відповідь

  від: Пенсіонер Місто: Вінниця
  04.10.2010 21:49
  Нічого не відстояли, вони просто відклали до слушного моменту. Для того, щоб відстояти треба щоб виходило по 50 000 кожного дня і ця кількість кожного разу зростала.
  У відповідь

  від: Мирослава Місто: Львів
  05.10.2010 09:41
  Завжди потрібно з чогось починати.......головне не складати рук..........

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Молодь Плюс» | День музеїв в Україні. Як працювати без грошей?

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Зображення питання

  Тест. Заголовки російських ЗМІ: справжні чи вигадані?

  Чи знаєте Ви стиль російської преси настільки, аби називатися справжнім «диванним воїном» і експертом в інформаційній війні? Заголовки російських ЗМІ іноді шокують. А чи зможете Ви відрізнити справжні заголовки від вигаданих? Насправді це складніше, ніж Ви думаєте!
  Квіти та дитячі іграшки біля посольства Нідерландів в Україні в пам’ять загиблих людей, які летіли в «Боїнгу» рейсу MH17. Київ, 21 липня 2014 року

  Які шанси, що Росію змусять заплатити компенсацію за «Боїнг-777»?

  Родичі загиблих у малайзійському літаку подали позов до ЄСПЛ. Вимагають по 10 мільйонів доларів за загиблого 

  Президент Польщі підписав закон про декомунізацію

  Анджей Дуда підписав закон, що забороняє пропаганду комунізму. Згідно з законом, перейменують понад тисячу вулиць і об’єктів на території країни 

  Акція «Азову», Порошенко та Донбас

  «Загравання із терористами та Кремлем – як і нерозумне провокування їх – матимуть непрогнозовані наслідки не лише для України, а й для Європи» 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові  

   

  Навіщо жителі Донбасу голосували на псевдореферендумі 2 роки тому?

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ